Sel Yayıncılık 4 kitapla 8 Mart’ı kutluyor!

Sel Yayıncılık, Mart ayı boyunca yalnızca kadın yazarların ve teorisyenlerin seslerini duyuracağını açıkladı.

Yayınevinin Mart ayı programında ise; ırk ve cinsiyet sorununu dünya edebiyatına taşıyan Toni Morrison, Fransız edebiyatının büyük ismi Marguerite Duras, radikal kuramın ve yeni feminist teorinin güçlü kalemi Sara Ahmed ve felsefenin mihenk taşı Hannah Arendt yer alıyor.

Sel Yayıncılık’ın, Mart ayı yayın programını ele aldığı ve tüm kadınların 8 Mart’ını kutladığı açıklamasının tam metni;

Sel Yayıncılık olarak dünyada ve Türkiye’de güncel olan tartışmaları, can yakıcı sorunları gerek akademik gerek edebi düzlemde tartışmanın ve gündeme getirmenin, bu tartışmalar üzerinden bir literatür oluşturmanın önemini hep hissettik ve ilkelerimiz doğrultusunda bu ihtiyaçlara cevap verebilecek kitaplar yayınlama ısrarımızdan hiçbir zaman vazgeçmedik. Kadın Kitaplığı bu ısrarın bir ürünü olarak ortaya çıktığından beri güncel feminizm tartışmalarından kadınların tanıklıklarına uzanan bir yelpazede genişlemeye devam ediyor.

Bugün karşı karşıya olduğumuz tablonun vahameti karşısında kadınların yükselttikleri kolektif ses, umudumuz olmaya devam ediyor. Kadınlar okuyor, kadınlar üretiyor, kadınlar direniyor. Kadınlar talep ediyor: Eşit, özgür, adil bir dünya; bu dünyayı mümkün kılacak bir dil ve zemin. Kadınların sesine kulak veriyoruz, kadınların dayanışma ve mücadele talebine katkı sunmak amacıyla Mart ayında yalnızca kadın yazarlardan oluşan bir seçkiyle okurların karşısına çıkıyoruz.

8 Mart’ı, ırk ve cinsiyet sorununu dünya edebiyatına taşıyan Toni Morrison, Fransız edebiyatının büyük ismi Marguerite Duras, radikal kuramın ve yeni feminist teorinin güçlü kalemi Sara Ahmed ve felsefenin mihenk taşı Hannah Arendt’le birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mart ayı boyunca sosyal medya programımız da dahil olmak üzere yalnızca kadın yazarların ve teorisyenlerin seslerini duyurmaya çalışacağız.

Sara Ahmed’in dediği gibi: “Feminizmin korku salmasına şaşmamalı: Birlikte tehlikeliyiz.”

Yaşasın 8 Mart!

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yekta Kopan’ın Orman Lokantası masalını Gökçe Bahadır anlatacak

Read Next

Kolektif Düşünce Dizisi’nin Yeni Kitabı: İçimizdeki Evren yayımlandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *