‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ Şimdi de Açık Hava Sinemasında

AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz Perşembe akşamı Büyükada’da başlıyor. Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda kurulacak açık hava sinemasının ilk gösteriminde “Selvi Boylum Al Yazmalım” var.

Adalar Belediyesi’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, “Selvi Boylum Al Yazmalım”dan “Tosun Paşa”ya, “Sürü”ye, “Dövüş Kulübü”nden “Parazit”e iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturacak. 16 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yaz boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar düzenlenecek film gösterimleri, saat 20.30’da başlayacak. AçıkhavADA Sinema ayrıca, her gösterim öncesinde bir konuşmacıyı ağırlayacak.

AçıkhavADA Sinema gösterimlerin ilki 16 Temmuz Perşembe akşamı 20.30’da, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in başrollerini paylaştığı; müziği ve replikleriyle unutulmaz bir Atıf Yılmaz filmi olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” ile gerçekleşecek. Filmin müzisyeni Cahit Berkay ise gösterime sohbetiyle ve mini konseriyle renk katacak. (Cumhuriyet)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

PEN: ‘Adalet Ağaoğlu Ankara’yı Yazdı, Türkiye’yi Etkiledi’

Read Next

Akbank Caz Festivali’nden 30. Yıla Özel Albüm

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *