Semaver Kumpanya’nın ‘Metot’ Oyunu Mini Dizi Formatında GAİN’de

Semaver Kumpanya’nın yıllardır kapalı gişe oynanan “Metot” adlı tiyatro oyunundan uyarlanan mini dizi, tüm bölümleriyle GAİN’de yayımlandı.

Tiyatro sahnesinde Serkan Keskin’in rejisiyle sergilenen oyun, yine Serkan Keskin’in yönetmenliğinde mini diziye uyarlandı. Keskin’in dizi alanındaki ilk yönetmenlik tecrübesi olan “Metot”ta, Keskin’le birlikte Semaver Kumpanya topluluğundan Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu ve Şebnem Hassanisoughi rol aldı.

İspanyol oyun yazarı Jordi Galceran’ın 2003’te kaleme aldığı, Zerrin Yanıkkaya’nın Türkçeleştirdiği oyundan uyarlanan dizide, aynı pozisyon için insan kaynakları departmanıyla görüşmeye gelen biri kadın dört kişinin perspektifinden günümüz iş yaşamının acımasız yönleri ele alınıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Köklü bir firmanın yönetici pozisyonu için insan kaynakları departmanıyla son mülakata girmeye hazırlanan dört adayın sıra dışı iş görüşmeleri üzerinden insan psikolojisine ayna tutan kara komedi türündeki “Metot”, günümüzde hâkim olan kapitalist sisteme yapılan en güzel eleştiriler arasında değerlendiriliyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kitap Eki Dergisi’nin 14. Sayısı ÇIKTI!

Read Next

Helen Mirren, Golda Filminde İsrail’in İlk Kadın Başbakanı Golda Meir’ı Canlandıracak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram