Şeniz Baş’ın Yeni Romanı ‘Kahraman ve Cellat’

Şeniz Baş’ın yeni romanı Kahraman ve Cellat, İthaki Yayınları’ndan okurlarla buluşuyor.

“Aynadaki bakışı anlamaya çalışıyorum. Kim bakıyor bize oradan? Kahraman mı cellat mı? Yüzüne bir gülümseme yayılıyor babamın.” İlk çocuk kitabıyla 2017 yılında okurlarıyla buluşan yazar, editör Şeniz Baş, yeni kitabı “Kahraman ve Cellat”ta böyle sesleniyor okuyucusuna…

184 sayfalık roman İthaki Yayınları etiketiyle çıkarken, aile kavramını yeniden tartışmaya açarak yarattığı karakterlerle sadece bireyin değil, toplumun da çıkmazlarına işaret ediyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

“Ev, ailenin karakutusu. İçeride çok ses var, çoğu zaman aynı şeyi söylemeyen sesler. Orada her şey coşkuyla, umutla ve iyi niyetle başlıyor ama böyle devam etmiyor. Toplum, aile için roller seçiyor: Anneler cefa çekiyor, babalar fedakârlık ediyor. Ya çocuklar? Orada değiller sanki. Aile olmak, insandan verebileceği en çetin mücadeleyi talep ediyor.”

Şu anda on iki çocuk ve ilk gençlik kitabı, yazma yoluna ilk adımını atanlar için bir el kitabı, bir tiyatro oyunu bulunan yazarın “Kahraman ve Cellat”ı, özenli dili, sürükleyici kurgusu ve okuru içine alan atmosferiyle dikkat çekiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

94. Oscar Ödülleri Töreni 27 Mart 2022’de Yapılacak

Read Next

Ebedi Uykusuz Filmine Romanya’dan Destek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram