Sennur Sezer ödüllerinde yeni değerlendirme

Gıda-İş Sendikası’nın Şair Yazar Sennur Sezer anısına düzenlediği ‘Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’ için yeni değerlendirme yapıldı.

Gıda-İş Sendikası tarafından Şair Yazar Sennur Sezer’in anısını yaşatmayı hedefleyerek düzenlenen “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri”nin ikincisi geçtiğimiz gün sonuçlanmıştı. Sonuçların ardından yeniden değerlendirme yapıldı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yarışmada birinci olan Recep Karaman’ın “Telaffuzun İntiharı” isimli şiirinin daha önce yayımlandığının fark edilmesi üzerine, jüri yeniden bir değerlendirme yaparak, Recep Karaman’ın şiirini, yarışmanın kurallarına uymadığı için, oy birliği ile değerlendirmeden çıkardı.

Yeni değerlendirmeye göre şiir dalında ödül kazananlar şöyle;

Yarışmanın şiir dalında birinciliğe Gökhan Taner Günsan “Bu Şiir” isimli şiiriyle, ikinciliğe İ. Deniz Aslan “Bir Buluttu Kızımın Saçları” isimli şiiriyle, üçüncülüğe ise Narin Yükler “Mevsimlik Göç” şiiriyle layık görüldü.
Mansiyon ödüllerine sırasıyla İsmail Biçer’in “Yitik Dirim”, Oya Özgün Özder’in “Kovuk”, Felek Yılmaz’ın “Üçgeninde Kadın”, İ. Ulaş Aslanboğan’ın “Adını Koymadığım Şeyler Var”, Nilgün Emren’in “Yedinci Mühür”, Serdar Çelik’in “Karanlığın ve Aydınlığın” şiirleri layık görüldü. Ödüller, Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran 2017 Pazartesi günü, Cezayir Konferans Salonu’nda saat 19.00’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Petros Markaris’ten 3 Kapak 3 Kitap

Read Next

Man Booker ödülü David Grossman’ın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram