Serenad, Amerikalı Okurlarla Buluşuyor

Zülfü Livaneli’nin 2016 senesinde Doğan Kitap’tan yayımlanan Serenad romanı 3 Mart tarihi itibarıyla Amerika’da satışa sunulacak. Türkiye çağdaş edebiyatının en özgün ve güçlü kalemlerinden Zülfü Livaneli, Amerikalı okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Zülfü Livaneli’nin 2016 senesinde Doğan Kitap’tan yayımlanan Serenad romanı 3 Mart tarihi itibarıyla Amerika’da satışa sunulacak. Livaneli, Serenade for Nadia ismiyle yayınlanacak kitabı için 28 Şubat ve 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek özel bir imza etkinliğiyle New York’lularla buluşmaya hazırlanıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

60 Yıldır Devam Eden Bir Aşk: Serenad

60 yıldır devam eden bir aşkın hikayesini anlatan Serenad, dünya düzenini yeniden yazan tüm siyasi sorunlarda dahi asıl harcananın insan olduğu gerçeğini okurlarına hatırlatan dokunaklı bir roman.

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi’nde halkla ilişkiler görevini yürüten genç bir kadın olan Maya Duran’ın ABD’den gelen ve artık 90’ına merdiven dayamış Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner’i karşılamasıyla başlar.

1930’lu yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile’ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Zülfü Livaneli’nin “Huzursuzluk” Kitabı Üzerine

OKUMA ÖNERİSİ

Zülfü Livaneli’nin 2009 Orhan Kemal Roman Ödülü’nü aldığı Son Ada adlı kitabı, Yaşar Kemal’in Livaneli’nin yazarlığını ve kitapla ilgili değerlendirmesini içeren yazısıyla bizi karşılıyor. Yazarın ütopya atmosferi oluşturarak isimsiz bir ada üzerinden şekillendirdiği bu kitap, düşselliğin gerçekliğe evrildiği güncel pek çok duruma işaret ediyor.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Slavoj Žižek, İstanbul’da Konuşacak

Read Next

SEVGİ DOLU BİR YOLCULUK: MARUKO’NUN YOLCULUĞU

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram