‘Sessiz Bir Yer 2’ Pandemi Döneminin En Yüksek Gişe Hasılatını Elde Etti

“A Quiet Place Part II” (Sessiz Bir Yer), gösterime girdiği ilk hafta sonunda pandemi döneminin en yüksek gişe hasılatını elde etti. Filmin yönetmeni John Krasinski, bir sonraki filmin senaryosunun hazır olduğunu açıkladı.

2018 yılında gösterime giren, John Krasinski’nin yazıp yönettiği “A Quiet Place” (Sessiz Bir Yer), en ufak sesin ölümle sonuçlanabileceği distopik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikâyesini anlatıyor. İzleyicileri diken üstünde tutan gerilim dolu bir hikâyeyi, sessizlikten güç alan bir anlatımla mercek altına alan film, hem sinemaseverler hem de eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılandı ve gişede yüksek bir başarı elde etti.

FilmLoverss‘ta yer alana habere göre, John Krasinski’nin yönetmen koltuğuna oturduğu “Sessiz Bir Yer 2” ilk filmin bittiği yerden başlıyor ve çiftlik evlerinin yerle bir olmasıyla yeni bir hayata doğru yola koyulan Evelyn Abbott ve çocuklarının hayatta kalma mücadelesini eli alıyor. Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe‘un ilk filmdeki rolleriyle geri döndüğü filmde Cillian Murphy ve Djimon Hounsou da yer alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Koronavirüs salgınından dolayı gösterim tarihi sürekli ertelenen film, kısa bir süre önce ABD’de 28 Mayıs’ta izleyiciyle buluştu ve ilk hafta sonunda yaklaşık 48 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Amerika’da gösterime girdiği ilk hafta sonunda oldukça yüksek bir gişe hasılatı elde eden “Godzilla vs. Kong”u bile geçerek pandemi dönemi rakamlarına yeni bir rekor getiren film, pandemi döneminde gişede bu kadar büyük bir başarı elde eden ilk film oldu.

Gösterime girdiği ilk hafta sonunda Amerika’da yaklaşık 48 milyon dolarlık bir hasılat elde eden filmin ilk hafta sonunu 59 milyon dolara yakın bir hasılatla kapatması bekleniyor. Bu rakamları özel kılan ise filmden beklenen gişe hasılatının Mart 2020’de yani belirlenen ilk gösterim tarihinde de aynı olması. Godzilla vs. Kong için ise bu rakam yaklaşık 32 milyon dolar civarındaydı.

“Sessiz Bir Yer” serisine yeni bir devam filmi çekileceği yönünde daha önce de çıkan şimdi ise daha da alevlenen haberlerde yeni filmi “Take Shelter” (Sığınak), “Mud” (Kaçak), “Midnight Special” (Gece Yarısı) gibi başarılı filmlere imza atan Jeff Nichols’ın yazıp yöneteceği açıklanmıştı. Jeff Nichols’ın yöneteceği bu yeni “Sessiz Bir Yer” filminin bir devam filminden ziyade bir spin-off projesi olacağı belirtilmişti.Bu durum henüz açıklığa kavuşmadı ancak Fandango’nun editörü Erik Davis‘in attığı tweet bu konuyla ilgili önemli bir gelişmeyi açığa çıkardı. Bu tweet‘e göre John Krasinski, Jeff Nichols’ın yeni “Sessiz Bir Yer” filminin senaryosunu yazdığını açıklıyor. Söz konusu bu filmin kimi ve neyi odak noktasına alacağı, önceki iki filmin hikayesinin devam ettirip ettirmeyeceği konusunda elimizde net bir bilgi yok.

ABD’de pandemi döneminin olumsuz etkilerinden kurtulmaya çabalayan sinemalarda, “Sessiz Bir Yer 2″nin yalnızca 45 gün boyunca gösterilmek üzere gösterime girdiği ve gişede elde ettiği hasılatla zirveye oturduğu hafta sonunda Disney yapımı “Cruella” da seyirciyle buluşan yapımlar arasında yer aldı. Emma Stone’lu “Cruella”, gösterime girdiği ilk hafta sonunda yaklaşık 22 milyon dolarlık bir hasılat elde ederken filmin Disney+’ta ne kadar ilgi gördüğü ise henüz açıklanmadı. Gösterimdeki üçüncü haftasını geçiren “Spiral: From The Book of Saw”, bu hafta sonunda 4.5 milyon dolara yakın bir hasılat elde ederken, Guy Ritchie imzalı “Wrath of Man” ise dördüncü hafta sonunda 2.9 milyon dolara yakın bir hasılat elde etti.

Jeff Nichols imzalı yeni “Sessiz Bir Yer” filminin 2022’de gösterime girmesi planlanıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul’da Yeni Bir Çağdaş Sanat Fuarı

Read Next

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram