Şeyh Bedrettin Destanı İzmir’de Sahnelendi

Nazım Hikmet’in Şeyh Bedrettin Destanı adlı eserinden uyarlanan “İriş Dede Sultan İriş” adlı oyun, Fakir Baykurt Salonu’nda sahnelendi.

Çiğli Belediyesi ile Ankara Sahnesi iş birliğinde düzenlenen etkinliğe sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Nazım Hikmet’in yazdığı, Simavne Kadısı Oğlu Şeyh Bedrettin Destanı’ndan uyarlanan“İriş Dede Sultan İriş” adlı oyun Sedat Demirsoy yönetmenliğinde sahnelendi. Yücel Turgut’un performansıyla sahnelenen oyuna, Ali Ötünç de bağlamasıyla eşlik etti.

‘KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ’

TİMAŞ
TİMAŞ

Açılış konuşmasını yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Kültürel değerlerin korunmasının ve gelecek kuşaklara aktarılmasının toplumların gelişmesi açısından önemli olduğunu ifade ederek, “Toplumların gelişiminin kültür ve sanat alanlarındaki gelişimle eşdeğer olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda sanat ve kültür alanlarındaki etkinliklerimizi ara vermeden sürdürüyoruz. Bugün de değerli yazarımız Nazım Hikmet’in yazdığı Şeyh Bedrettin Destanını uyarlayan ve yöneten Sedat Demirsoy’un gözünden izledik. Bağlama sanatçımızın ustalıkla icra ettiği eserleri büyük bir keyifle dinledik. Etkinliğimize katılım gösteren tüm sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi. (DUVAR)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Spektre Ankara’da Sahnede

Read Next

Son 10 Yılın En İyi 55 Belgeseli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram