Sherlock Holmes çizgi roman serisinin ilk iki kitabı raflarda!

Dört kitaplık Sherlock Holmes çizgi roman serisinin ilk iki kitabı KIZIL DOSYA ve DÖRTLERİN İMZASI’nı Domingo Yayınevi etiketiyle raflarda.

İngiltere’nin çizgi roman dünyasındaki önemli temsilcilerinden Ian Edginton ve I.N.J. Culbard tarafından uyarlanan bu dört Arthur Conan Doyle klasiği 2010 yılında NTV tarafından yayımlanmış ve büyük ilgi görmüştü. Kapaklar değişti ama Kutlukhan Kutlu çevirisi baki. Beğenerek okuyacaksınız.

KIZIL DOSYA

“Renksiz hayat çilesinin içinden kızıl bir cinayet ipliği geçer…
…ve bizim görevimiz onu çözmektir!”

Kana bulanmış odada bir ceset bulunur ama üzerinde tek çizik bile yoktur. Sadece duvara kanla yazılmış, yarım kalmış bir isim ve sonradan ortaya çıkan bir nikâh yüzüğü…

Sherlock Holmes, Londra’daki bir evden Vahşi Batı’ya uzanan bu çarpıcı öyküde, zamanla imzası haline gelecek “çıkarım bilimi”ni ilk kez sınayacak. Yeni arkadaşı Dr. Watson için ise hâlâ en büyük esrar, Sherlock Holmes’un ta kendisi.

İngiltere’nin çizgi roman dünyasındaki önemli temsilcilerinden Ian Edginton ve I.N.J. Culbard tarafından uyarlanan bu dört Arthur Conan Doyle klasiğinden ilki Kızıl Dosya Kutlukhan Kutlu çevirisiyle kitapseverlerle buluştu.

Culbard tam tadında fırça darbeleriyle karakterlere hayat veriyor. Edginton ise romanı uyarlamak konusunda harika iş çıkarmış.” – Newsarama

DÖRTLERİN İMZASI

“O da ne demek, Tanrı Aşkına?”
“Cinayet demek…” 

Yardım istemek için Baker Street 221B adresine gelen Mary Morstan’ın “fazlasıyla muammalı” meselesi Dr. Watson’ı heyecanlandırmaya, Sherlock Holmes’u ise derin uyuşukluğundan silkelemeye yetiyor. Sonuçta Londra’nın tek gayriresmi danışman dedektifinden başka kim, sırra kadem basmış İngiliz subayının, tek bacaklı adamın, onun çıplak ayaklı yardımcısının, kayıp define sandığının ve “dörtlerin imzası”nın esrarını aydınlatabilir ki?

İngiltere’nin çizgi roman dünyasındaki önemli temsilcilerinden Ian Edginton ve I.N.J.Culbard tarafından uyarlanan bu dört Arthur Conan Doyle klasiğinden ikincisi Dörtlerin İmzası’nı Kutlukhan Kutlu çevirisiyle raflardaki yerini aldı.

“Holmes’un ikinci romanının bu versiyonu olağanüstü. Her yönüyle tam bir şölen.” – Publishers Weekly 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kaybetmeye, zamana ve umuda dair ödüllü bir roman: Gölet 13!

Read Next

Küçücük bir öfke kırıntısıyla başladı her şey…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *