Sipariş Üzerine Şiir Yazıp Satan Bir Garip Şair

ABD’nin New York kentinde bir sokakta masasına oturup daktilosuyla şiir yazan şair Allan Andre, sokak sanatına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Boş bir dükkanın önüne yerleştirdiği masası, daktilosu ve kağıtlarıyla 10 yıldan uzun süredir bu işi yaptığını belirten Andre, gelen müşterilerin istekleri doğrultusunda şiirler yazıp satıyor.

Yoldan geçenlerin siparişi üzerine şiirler yazan ve belli bir ücret karşılığı şiirleri satan Allan Andre, müşterilerinin ilgisinden memnun olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: ”Diğer şairler gibi birkaç farklı kaynaktan ilham alıyorum. Bu etkileşim içinse insanların anlattıkları hikayeler çok yardımcı oluyor. İnsanların nasıl bir duygusal durumda oldukları ve hikayeleri gibi unsurlar şiirin ortaya çıkmasında büyük etkiye sahip. ”

Günde yaklaşık 3 saat boyunca yoldan geçenlerin isteklerini dinleyen şair Andre, bir günde 20’den fazla şiir yazıyor. Müşterilerin de son derece memnun olduğu bu garip uygulamada Andre, müşterilere sattığı şiirlerin bir kopyasını da ilerleyen dönemlerde bir araya getirebilmek için kendine saklıyor.

Kaynak: 1

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Okumaya Başladığınızda Elinizden Bırakmak İstemeyeceğiniz 13 Kalın Kitap

Read Next

Ruhu Olan Eşyalar: Kırık Şeyler Ansiklopedisi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *