SİYAD “En İyiler” Seçkisi Atlas 1948 Sineması’nda

Atlas 1948 ve Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) iş birliğinde düzenlenen “En İyiler” seçkisi kapsamında eylül ayı boyunca özel filmler sinemaseverlerle buluşacak.

SİYAD tarafından hazırlanan seçki kapsamında farklı ekollerden yönetmenlerin filmleri gösterilecek. Seçkide ilk olarak Jérémy Clapin’in Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası bölümünde büyük ödüle layık görülen ilk animasyon filmi Jai Perdu Mon Corps (Bedenimi Kaybettim) izleyiciyle buluşacak. Seçkide Taika Waititi’nin, Christine Leunens’in “Gökyüzü Hapsi” adlı kitabından uyarladığı filmi Jojo Rabbit (Tavşan Rabbit), Cesar Diaz’ın 72. Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’nda En İyi İlk Film ile En İyi Film ödüllerini kazanan, Belçika’nın Oscar adayı seçilen filmi Nuestras Madres (Annelerimiz), 76. Venedik Film Festivali’nden dört ödülle dönen Roman Polanski’nin J’accuse (Subay ve Casus) filmi ve Filistinli yönetmen Elia Suleiman’ın bir çok şehre seyahat eden ve hepsinde de anavatanı Filistin ile türlü benzerlikler bulan bir adamın hikâyesine odaklanan ödüllü filmi It Must Be Heaven (Burası Cennet Olmalı) yer alıyor.

SİYAD Seçkisi’nde ayrıca Juliano Dornelles ve Kleber Mendonça Filho’nun yönettiği macera aksiyon türündeki Bacarau, Roy Andersson’un Binbir Gece Masalları’ndan ilham aldığı filmi Om detoändliga (Sonsuzluk Üzerine), Ljubomir Stefanov ve Tamara Kotevska imzalı Makedonya’daki bal üreticisi Hatice’nin hikâyesini ele alan Honeyland (Bal Ülkesi) filmi, Ladj Ly’in Paris banliyösündeki günlük yaşama mercek tuttuğu ödüllü filmi Les Miserables (Sefiller), Çek yönetmen senarist Vaclav Marhoul’un, Polonyalı ünlü yazar Jerzy Kosinski’nin The Painted Bird (Boyalı Kuş) adlı kült romanından uyarladığı aynı adlı filmi ve Andy Serkis’in yönetmenliği yaptığı MARVEL filmi Venom: Zehirli Öfke 2 sinemaseverlerle buluşacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Atlas 1948 Eylül Programı:

3 Eylül Cuma 18:00 / Jai Perdu Mon Corps (Bedenimi Kaybettim)
3 Eylül Cuma 20:00 / Jojo Rabbit (Tavşan Rabbit)
4 Eylül Cumartesi 18:00 / Nuestras Madres (Annelerimiz)
4 Eylül Cumartesi 20:00 / J’accuse (Subay ve Casus)
5 Eylül Pazar 18:00 / It Must Be Heaven (Burası Cennet Olmalı)
5 Eylül Pazar 20:00 / Bacarau
10 Eylül Cuma 18:00 / About Endlessness (Om detoändliga)
10 Eylül Cuma 20:00 / Honeyland (Bal Ülkesi)
11 Eylül Cumartesi 18:00 / Les Miserables (Sefiller),
​11 Eylül Cumartesi 20:00 / The Painted Bird (Boyalı Kuş)

Kaynak: artfulliving

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Netflix Türkiye Eylül Programı Belli Oldu

Read Next

Emilie Pine’ın “Kendime Notlar”ı Türkçede

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram