Soundwalk Collective With Patti Smith’ten ‘Peradam’ Albümü

Soundwalk Collective’in yeni albümü yayınlandı. Albümde birçok konuk sanatçı yer alıyor.

Soundwalk Collective’in ilhamını Fransız şair ve yazarların eserlerinden alan, aralarında Anoushka Shankar, Tenzin Choegal ve Charlotte Gainsbourg gibi konukların da bulunduğu “Soundwalk Collective with Patti Smith – Peradam” albümü GRGDN Müzik’in temsil ettiği Bella Union etiketiyle yayımlandı. Albüme adını veren “Peradam”, yirminci yüzyılın Fransız yazarlarından biri olan René Daumal’in dünya klasiği ‘Analog Dağ’ romanından hayat buluyor.

Soundwalk Collective & Patti Smith daha önce “Killer Road, The Peyote Dance, Mummer Love” adlarını taşıyan üç deneysel albüm daha yayınlamıştı.

Soundwalk Collective’den Stephan Crasneanscki, Antonin Artaud (The Peyote Dance) ve Arthur Rimbaud’a (Mummer Love) adanmış albümlerden sonra “Peradam”ın, Daumal’ın geleceğin arayışına girip yaratması için ayrıldığı “yaşam alanını” genişlettiğini belirtti. Leonardo Heiblum ile işbirliğiyle ve Analog Vakfı’nın desteği ile üretilen albüm dinleyiciye  sürrealist metinleri, Patti Smith’in sesi ve Soundwalk Collective’in ses tasarımıyla ruhani, mistik bir deneyim vaat ediyor. (Duvar)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Altıyedi Derginin “Ütopya-Distopya”Sayısı Çıktı!

Read Next

İstanbul, Adana Altın Koza ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivalleri Çevrimiçi Gösterimler İçin Bir Araya Geliyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *