Söyle Hayalet, Şarkını Söyle: Amerika’nın tarihini aralayan hayaletler

Daha önceki romanlarıyla ödül jürilerinin ve okurların ilgisine mazhar olan Ward, Söyle Hayalet, Şarkını Söyle ile 2017’nin en çok konuşulan yazarlarından biri oldu.

Söyle Hayalet, Şarkını Söyle Amerikalı yazar Jesmyn Ward’ın dördüncü romanı. Daha önceki romanlarıyla ödül jürilerinin ve okurların ilgisine mazhar olan Ward, Söyle Hayalet, Şarkını Söyle ile 2017’nin en çok konuşulan yazarlarından biri oldu.

TİMAŞ
TİMAŞ

Jesmyn Ward’ın çok ödüllü romanı Söyle Hayalet, Şarkını Söyle Amerika’nın güneyinde siyahi bir ailenin yoksulluk, ırkçılık, çaresizlikle yoğrulmuş öyküsünü şiirsel bir dille anlatıyor. Beyaz babasının yokluğunda ergenliğin, yoksulluğun ve hiç olmayan bir annenin acısını yaşayan 13 yaşındaki Jojo;

beyaz kocasına duyduğu tutkulu aşk ve uyuşturucu arasında gidip gelen anne Leonie; ve şarkı söyledikçe hem bu yoksul ailenin hem de Amerika’nın tarihini aralayan hayaletler.

Söyle Hayalet Şarkını Söyle, ırk, aşk, hayat, dostluk ve ergenlik üzerine sarsıcı bir roman.

Jesmyn Ward Kimdir?

Salvage the Bones adlı romanı ile 2011’de National Book Award sahibi olan Ward, Söyle Hayalet, Şarkını Söyle ile bu ödülü ikinci kez kucaklayan ilk kadın yazar olarak tarihe geçti. Tulane Üniversitesi’nde akademik hayatını sürdüren Ward, Söyle Hayalet Şarkını Söyle ile yılın tüm prestijli edebiyat ödüllerine aday gösterilen, hakkında en çok konuşulan ve en çok satan yazarlarından oldu.

  • Söyle Hayalet, Şarkını Söyle
  • Yazar: Jesmyn Ward
  • Çeviri: Begüm Kovulmaz
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Ağustos 2018
  • Sayfa Sayısı: 264 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Dr. Carin Bondar’ın kaleminden Seksin Doğası

Read Next

füruğ’la tanışmak…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram