Steven Spielberg Netflix’le Anlaştı: Yılda En Az İki Film Hazırlayacak

Steven Spielberg yeni projeleri için Netflix’le anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre yönetmen, Netflix için her yıl en az iki uzun metrajlı film hazırlayacak.

“E.T.”, “Jaws”, “Jurassic Park” gibi kült filmlerin yönetmeni Steven Spielberg yeni film projeleri için dijital yayın platformu Netflix’le anlaşmaya imza attı. Kurucuları arasında yönetmen Spielberg’in de bulunduğu Amerikan eğlence şirketi Amblin Partners ve Netflix bu anlaşmayla, her yıl en az iki uzun metrajlı film hazırlayacak.

Independent Türkçe’nin Screen Rant’tan aktardığı habere göre, Netflix’in CEO’su Ted Sarandos anlaşmaya yönelik yaptığı açıklamada, Spielberg’i “yaratıcı bir vizyoner ve lider” diye tanımlarken, platformun yönetmenin kariyerinde yer almasından “onur ve heyecan” duyduğunu söyledi.

Netflix’le yapılan görüşmelerin ardından ortaklığın yeni hikâyeler anlatmak ve yeni yöntemlerle izleyicilere ulaşmak açısından “harika bir fırsat” sunduğunu aktaran Spielberg iki yıl önce dijital yayın platformlarına yönelik eleştirel ifadelerde bulunmuş ve dijital platformlarda gösterilen filmlerin Oscar Ödülleri’nde değil Emmy Ödülleri’nde yarışması gerektiğini ifade etmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

CRR Senfoni Orkestrası Açık Havayla Buluşacak

Read Next

Mine Tugay Frankfurt Türk Filmleri Festivali Jürisinde

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *