‘Suçlular’ En İyi Kısa Film seçildi

İspanya’da bu yıl 66’ncısı gerçekleştirilen SEMINCI Valladolid Uluslararası Film Festivali’nde Serhat Karaaslan’ın ‘Suçlular’ filmi En İyi Uluslararası Kısa Film Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya prömiyerini şubat ayında Sundance Film Festivali’nde yapan ‘Suçlular’, Sundance’te Jüri Özel Ödülü ve Vimeo Jürisi En I·yi Yönetmen ödüllerini kazanmıştı. 20’den fazla uluslararası festivalde ödüle layık görülen ve 70’ten fazla uluslararası festivalde gösterilen ‘Suçlular’, Palm Spring’de Uluslararası En I·yi Kurmaca Film (Oscar Yeterlilik Ödülü), Meksika Guanajuato Film Festivali’nde Uluslararası En İyi Kurmaca Film (Oscar Yeterlilik Ödülü) ödüllerini de alarak Oscar 94. Akademi Ödülleri’ne aday olabilmek için uzun listeye girdi. Fransa’nın Oscar’ları olarak bilinen César 2022 ödüllerine de aday gösterilen ‘Suçlular’ın festival yolculuğu devam ediyor.

Başrollerini Deniz Altan, Lorin Merhart, Erdem Şenocak ve Ercan Kesal’ın paylaştığı yapım, birlikte romantik bir gece geçirmek için otel arayan ancak evlilik cüzdanları olmadığı için şehirdeki otellerden geri çevrilen genç bir çiftin başına gelenleri konu alıyor. (BirGün)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İtalya’nın Oscar Aday Adayı Filmi “Hand of God” Oldu

Read Next

Göktuğ Canbaba’dan Tekinsiz Öyküler: “Çatlaklar”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *