Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Diyarbakır Çevrimiçi ve Ücretsiz

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Diyarbakır, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeseli izleyiciyle buluşturacak.

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteğiyle düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri, 1-4 Nisan tarihleri arasında Diyarbakır’da çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG), ekolojik ve sosyal sorunların birbiriyle ilişkisini, sürdürülebilirlik perspektifiyle ilişkilendirerek daha kapsamlı ve geniş bakış açısıyla ele alan insan haklarına odaklanıyor. Bu kapsamda SYFG, programında, temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellere yer veriyor.

“Angaza” ile açılışını yapacak, ardından “Çikolata Davası”nı (The Chocolate Case) izleyiciyle buluşturacak olan SYFG; “Ortak Bir Hak” (A Common Right Uganda), “EcoPeace Orta Doğu” (EcoPeace Middle East), “Zehirsiz Sofralar” (No Pesticides On My Plate) gibi 12 belgesele ev sahipliği yapacak.

Film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuklar da çevrimiçi panel ve tartışmalara katılacak. Av. Selvi TUNÇ (Göç ve İnsani Yardım Vakfı), Uzman Dr. Cegerğun Polat, Yük. Mim. Elif Ebru YILMAZ, Özlem EROL (Moyy Atölye), Dr. Eray Çaylı (The European Institute, London School of Economics and Political Science-LSE) katılımcılarla çevrimiçi söyleşiler gerçekleştirecek.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Diyarbakır’ın etkinlik takvimine şuradan ulaşılabilir. SYFG’ye kayıt yaptırmak isteyenler aynı siteden bilgi edinebilir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Genç Caz Konserleri İçin Başvurular Başladı

Read Next

53. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *