TUDEM
 
DESTEK

Sürükleyici Bir Çocuk Bilim Kurgu Macerası: Olmadık İşler Araştırma Merkezi

Yordam Kitap

Mine Pöge’nin çocukların hayal gücüne eşlik edecek, merak ve tuhaflık dolu hikâyesi ‘Olmadık İşler Araştırma Merkezi’ İthaki Çocuk Yayınları etiketiyle okuyucuları ile buluşturuyor.

Hikayenin kahramanı Ahmet, olağanüstü bir öğrenme yeteneğine sahip olarak doğar ve yaşıtlarından çok ama çok farklıdır. Daha üç aylıkken konuşmayı söker. Birinci sınıfa başladıktan dört gün sonra okuma-yazmayı, ikinci sınıfı bitirdiğinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Japonca, Çince, Arapça ve Rusça dillerini öğrenir. Kısa sürede onun varlığından haberdar olan Dünya Profesörleri ve Bilim İnsanları Yetiştirme Üniversitesi sayesinde henüz bir çocukken Olmadık İşler Araştırma Merkezi’nde görev alan kahramanımız, bambaşka bir dünyayla tanışır.

Olmadık İşler Araştırma Merkezi, çocukların keyifle okuyacağı, akıcı ve eğlenceli anlatımı, renkli çizimleriyle sürükleyici bir çocuk bilim kurgu macerasıdır.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Mine Pöge, “Çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmasını ve okumayı sevmelerini istiyorsak onlara hayal güçlerini harekete geçirecek, okurken eğlenecekleri hikayeler sunmalıyız diye düşünüyorum. Kitap seçmek, arkadaş seçmek gibidir ve bence okumanın keyfine varan çocuklar kendilerine iyi gelecek kitapları seçmeyi de öğreneceklerdir. İyi dostlar hayallerimizi sınırlamayan, aklımıza bir fikir getiren, yolumuzu açanlardır, tıpkı kitaplarımız gibi.” diyor.(Tanıtım bülteninden)

Ayrinti Yayinlari

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

“Sevdalım Hayat” Yeni Basımı ve Özel Fotoğraf Arşivi İle Geliyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *