Tarantino Klasiği ‘Rezervuar Köpekleri’ Diziye Uyarlanıyor • Kitap Eki  
TUDEM
 

Tarantino Klasiği ‘Rezervuar Köpekleri’ Diziye Uyarlanıyor

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Quentin Tarantino’nun 1992 tarihli filmi “Rezervuar Köpekleri” (Reservoir Dogs) resmen dizi oluyor. Adı küçük bir değişiklikle “Reservation Dogs” olarak açıklanan dizinin yazar kadrosunda Taika Waititi de var.

Sekiz bölüm olarak FX’te yayımlanacak ilk sezonun pilot bölümü çekimleri tamamlandı ve dizinin 2021 itibarıyla izleyiciyle buluşması planlanıyor.

Diziyle ilgili ilk görsel de paylaşıldı. Burada tıpkı filmdeki baş karakterler gibi takım elbiseli dört genç yer alıyor. Yapılan basın açıklaması, diziyle ilgili birkaç detayı daha gün yüzüne çıkardı.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Dizide, Oklahoma’nın Okmulgee sokaklarında gezinen Amerika yerlisi dört gencin suç işlerken ve bir yandan da işlenen suçları çözerken yaşadıkları anlatılacak.

Muskogilerin evi olan Oklahoma, dizinin yapımcılarından Sterlin Harjo’nun da memleketi.

Daha önceki tüm işlerinde buradaki Amerikan yerlilerinin hikâyelerini ele alman Harjo, dizi hakkında yaptığı açıklamada kendisinin ve Taika Waititi’nin Yeni Zelanda Aotearoa kimliğinin altını çizdi ve Waititi ile bir ortak bir anlatı kurduklarını söyledi.

Dizideki dört genci canlandıracak oyuncu ve yeni karakter isimleri de paylaşıldı: Bear (D’Pharaoh Woon-A-Tai), Elora Danan (Devery Jacobs), Willie Jack (Paulina Alexis) ve Cheese (Lane Factor). Diziye Tamara Podemski, Zahn McClarnon, Macon Blair, Kirk Fox, Matty Cardarople, Dallas Goldtooth, Lil Mike ve Funny Bone gibi oyuncular konuk olacak.

FX ekibinden Nick Grad ise dizinin gençlik, cesaret ve talihsizlikler silsilesi olduğunu ve “Rezervuar Köpekleri”nin gerçek hayatla yoğrulmasıyla ortaya son derece komik bir öykü çıktığını söyledi.

 

Kaynak: Bantmag

 

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Mountain Grubunun Kurucu Üyesi, Müzisyen Leslie West Hayatını Kaybetti

Read Next

Box Office Türkiye, 2020’de En Çok İzlenen Filmleri Açıkladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *