‘Taş Devri’ Geri Dönecek

1960-1966 yılları arasında 6 sezon boyunca ekranlara gelen ve prime time‘da yayımlanan ilk animasyon dizisi olan “Taş Devri” (The Flintstones) ekrana geri dönmeye hazırlanıyor. 60’lı yıllardaki Hanna-Barbera’nın orijinal “Taş Devri”nden 20 yıl sonrasını konu alacak olan animasyon dizisi “Bedrock” adıyla izleyicilerle buluşacak.

“Bedrock”ın hikâyesi, babası Fred Çakmaktaş’ın emeklilik vaktinin gelmesi üzerine kendini kariyerine adamak üzere yetişkin bir birey olma yoluna adım atan Çakıl Çakmaktaş’ın etrafında şekillenecek. Taş Devri’nden Tunç Devri’ne geçiş yapan Bedrock sakinleri, bu evrimle birlikte birtakım zorluklarla karşılaşacak.

Çakıl Çakmaktaş’ı Elizabeth Banks seslendirecek. Aynı zamanda Bansk’ın baş yapımcılığını da üstlendiğini “Bedrock”ın senaryosu ise “Jurassic World: Camp Cretaceous”, “DC Super Hero Girls”de deneyimleri bulunan Lindsay Kerns’in kaleminden çıkacak.

166 bölümden oluşan “Taş Devri”, ekranlara veda etmesinin ardından 1994 ve 2000 yapımı iki live action filmle beyazperdeye taşınmıştı. Daha önce bir kere de yeniden çevrim girişiminde bulunulmuş, ancak senaryonun beğenilmemesiyle geri adım atılarak proje rafa kaldırılmıştı.

 

Kaynak: play tuşu

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

2021 BAFTA Televizyon Adayları Açıklandı

Read Next

‘Aşk, Büyü vs.’ Mayısta MUBI’de

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *