Taylor Swift, Brit Ödüllerinde Küresel İkon Ödülü Kazanan İlk Kadın Sanatçı

31 yaşındaki ABD’li ses sanatçısı Taylor Swift, Brit ödüllerinde Küresel İkon ödülüne değer görülen ilk kadın sanatçı olmaya hazırlanıyor.

Independent Türkçe’nin Guardian‘dan aktardığı habere göre, salı Londra’da O2 Arena’da gerçekleştirilecek törenle Swift’e ödülü takdim edilecek.

Ödülün düzenleyicilerine göre, Swift “tüm dünyada müzik üzerindeki büyük etkisi, inanılmaz repertuarı ve bugüne kadarki başarılarıyla” tanınıyor.

Swift ayrıca uluslararası solo kadın sanatçı kategorisi de dâhil bugüne kadar altı kez söz konusu ödüllerde aday gösterildi.

Brit ödülleri adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Taylor’ın kariyeri benzersiz, müziği ve etkisi tüm dünyada milyonlarca kişide karşılık buldu.”

Açıklamada Swift’in dünya çapında pek çok kişinin karşılaştığı sorunlara yönelik farkındalık yaratma çabası da vurgulandı.

Swift’in aday gösterildiği ödülü daha önce alanlar arasında Elton John, Robbie Williams ve David Bowie gibi dev isimler yer alıyor.

Bu yıl gerçekleştirilecek törende 4 bin izleyici bulunacak. Törenin sunuculuğunuysa Jack Whitehall gerçekleştirecek.

Taylor Swift kısa süre önce “Fearless” albümünün yeniden kaydedilmiş versiyonu sayesinde The Beatles’ın “UK Album Chart”ta en çabuk bir numaraya çıkan üç albüm çıkarma rekorunu egale etmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

David Lynch Yönetmenliğinde Yeni Donovan Klibi

Read Next

İki Kez İptal Edilen Glastonbury Festivali, Dijital Olarak Gerçekleşecek

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *