Temmuz Bahçeleri

Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta aşk ve özlem dolu bir hikâye sizleri bekliyor.

Hacer Yeni, dördüncü kitabı Temmuz Bahçeleri’nde her bir düğümü tutkuyla atılmış, rengini Anadolu’nun bin bir çiçeğinden almış bir halının aşk, göç ve acıyla örülü sürükleyici hikâyesini okuyucuyla buluşturuyor. Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta aşk ve özlem dolu bir hikâye sizleri bekliyor.

Gülhanım İstanbul’un tarihi semtlerinden Çemberlitaş’ta bir kafede çalışmaktadır. Uzun yıllardır istediği tek şey çekip uzaklara gitmek ve çiçekçilik yapmaktır. Bunu daha önce de defalarca denemiş fakat bir türlü başaramamıştır. Nihayet kesin kararını verir, nihayet o da gidecektir. Ancak şehirdeki son gününün sabahı kendisine emanet edilen bir çanta, aldığı telefon, kafede işe başlayan bir yabancı ve yepyeni dostlar gitmesine mani olur. Çantadan çıkan eski püskü, yarım halı Gülhanım’a tutkulu bir aşkın ve yüz yıl önceden öngörülerek dokunmuş alın yazısının; şaheser bir bahçenin kapılarını açar.

Kimsesiz Gülhanım’ın, uzaklardan gelen yabancı Temmuz’un, her şeyi bilen gören Sultan’ın ve hasta mahpus dokuma ustası Ali’nin aşk ve özlem dolu hikâyeleri bu eşsiz bahçenin büyük sessizliğinde düğümlenir. Ta ki yıllar boyu ayrı bırakıldığı öteki yarısına kavuşuncaya dek…

Arka kapaktan:

Eğer her bahçe bir kaderse ve herkese kendi kaderini seçme şansı verilse Gülhanım halıdakini isterdi. Ona elini sürdüğü ilk günden bu yana bu bahçenin çiçekleriyle umutlanıyor, en güzel hayalleri yine buradaki ağacın altında kuruyordu.

Gelen bahar onundu.

“Bunlar çiçek mi Sultan?”

“Taçyapraklarını saysana.”

“Sekiz tane var.”

  • Temmuz Bahçeleri
  • Yazar: Hacer Yeni
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Ekim 2017
  • Sayfa Sayısı: 160 Sayfa
  • Yayınevi: Destek Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

John Berger’den Protesto Üzerine Akıllardan Çıkmayacak 7 Söz

Read Next

Dilin Ritmini Yaşamak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *