KitapEki
    'Trio Patara Grubu' İlk Konserini Patara'daki Meclis Binasında Verdi • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

‘Trio Patara Grubu’ İlk Konserini Patara’daki Meclis Binasında Verdi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nca kurulan ‘Trio Patara Grubu’ ilk konserini Kaş ilçesinde Patara’daki Likya Birliği Meclisi binasında verdi.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarınca kurulan ‘Trio Patara Grubu’, ilk konserini Kaş ilçesindeki Likya Birliği’nin başkenti Patara’daki Likya Birliği Meclisi binasında verdi.

Konseri, aralarında Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Patara Kazıları Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Patara’nın ilk Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık, Patara Muhtarı Arif Otlu, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi izledi.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Trio Patara’da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası flüt sanatçısı Doç. Dr. Yelda Bayramoğulları, arp sanatçısı Aslıhan Güngör ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı soprano Nurdan Küçükekmekçi yer aldı.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Konser, E. Divienne’nin ‘Romance d’Estelle Aşk Marşı’ ile başladı. G. Faure’nin ‘Pavane’ adlı eserinden sonra Türk besteci Yalçın Tura’nın ‘Sevmek Nedir’ ve ‘Umutsuz’ adlı eserlerini seslendiren grup, Çaykovski’den ‘flüt ve arp için Lensky Aria’, Norveçli Edvard Grieg’den ‘Solveig lied’, H. V Lobaos’tan ‘Melodia’ adlı parçaları arka arkaya seslendirdi.

Trio Patara konserinin son bölümünde Yusuf Yalçın’ın düzenlemesini yaptığı bir Karadeniz türküsü olan ‘Ben Seni Sevdiğimi’ türküsü, ardından da orkestra şefi ve besteci Tolga Taviş’in Patara Yılı için bestelediği ‘Patara Süiti’nden 2 bölüm olan sözlerini şair yazar Yelda Karataş’ın yazdığı ‘Zeytin Dikelim’ ve Doç. Dr. Özge Gülbey Usta’nın bestelediği ‘Patara’ adlı parçalar seslendirildi.

Seyircinin alkışları ile Trio Patara son iki parçayı ikinci kez seslendirdi. Konser bitiminde izleyiciler Trio Patara’yı ayakta alkışladı.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor

Read Next

Dünyaca Ünlü Keman Virtüözü Viktoria Mullova CRR’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *