Türk Edebiyatı Hamburg’ta

Hamburg ‘Harbour Front Edebiyat Festivali’ başlıyor. 61 yayınevinin katkıda bulunacağı festival için Almanya’nın her yerinden, dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda yazar şehre geliyor. Aslı Erdoğan’dan Ahmet Ümit’e Türkiyeli yazarlar da okurlarıyla buluşacak.

Hamburg Harbour Front Edebiyat Festivali ile şenlenecek. 61 yayınevinin katkıda bulunacağı festival için Almanya’nın her yerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda yazar Hamburg’a gelecek ve son eserini okuyacak.

Katılan yazarların arasında kitabı Almanya da en çok satanlar listesine giren Peter Wohlleben, Joachim Meyerhoff ve Sven Regener de var. Ayrıca uluslararası üne sahip Ken Follet, Jo Nesbø ve John le Carré gibi isimler de festivalin davetlisi. 16 mekanda gerçekleşecek 79 etkinlikte bütün edebi türlere ait kitaplara yer verilecek.

AĞIRLIK ÇAĞDAŞ TÜRK EDEBİYATI’NDA

Bu yıl 9’uncusu yapılacak olan Harbour Front Edebiyat Festivali’nde çağdaş türk edebiyatına ve yazarlarına ağırlık veriliyor. Festival organizasyonu bu şekilde kültürler arası köprüler inşa etmeyi ve Türkiyedeki demokrasi ve insan haklarını güçlendirmeyi hedefliyor. Aslı Erdoğan, Hakan Günday, Barbaros Altuğ, Esmahan Aykol, Gaye Boralıoğlu ve Ahmet Ümit festivale katılan türk edebiyatcıların arasında.

İLK BASKI KİTAPLAR YARIŞIYOR

İlk baskısı yapılan kitaplar salonunda 8 çiçeği burnunda yazar ilk romanını tanıtacak. Aralarında en iyi ilk romanı yayınlanan yazar bu yıl 8’inci kez verilecek olan Klaus-Michael Kühne ödülüne layık görülecek. Ödül 4 ayrı gecede gerçekleştirilecek olan ilk çıkanlar salonundan sonra jüri tarafından belirlenecek. Jürinin birinci seçeceği yazara 10 Euro para ödülü verilecek. Ödül töreni 22 Eylül’de müze gemisi Cap San Diego’da olacak.

 

Haberin tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Kaynak: Merve Akal | Kronos

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Elena Ferrante; “Kadın kadındır”

Read Next

İsteklerimi Neden Gerçekleştiremiyorum?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *