Türkiye’nin En Büyük Çizgi Roman Yayımcılığı Girişimi

Türk yayın tarihinde ilk kez, dört yayınevi; Yapı Kredi Yayınları, JBC Yayıncılık, Çizgi Düşler ve Arkabahçe, ülkemizde gelmiş geçmiş en büyük çizgi roman yayıncılığı girişimini başlatmak için birlikte çalışıyor. DC Comics’in “REBIRTH” adlı uluslararası yayıncılık girişimi Türkiye’de.

Türkiye’de hızla büyüyen çizgi roman pazarının dört yayıncısı, Yapı Kredi Yayınları, JBC Yayıncılık, Çizgi Düşler ve Arkabahçe, dünyanın en büyük İngilizce çizgi roman yayıncılarından biri olan DC Comics’in “REBIRTH” girişimini hayran kitleleriyle buluşturmak için bir araya geliyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

DC Comics’in kahramanlarını en iyi yapan özelliklere odaklandığı bu yeni “REBIRTH” girişimiyle, geçmiş hikâyeleri onurlandıran yeni hikâyelerle bütün ana karakterler maceralarına devam ediyor.

Serinin ilk kitabı olan DC Rebirth Özel Edisyon, Ocak ayında JBC Yayıncılık tarafından yayımlanmıştı. Devam eden “REBIRTH” serileri ise, 16 Şubat‘tan itibaren piyasaya çıkacak ve her yayıncı seçili DC serisine odaklanacak; JBC Yayıncılık (Batman, Detective Comics, Suicide Squad, Harley Quinn ve Nightwing), Yapı Kredi Yayınları (Justice League, Superman, Action Comics ve Wonder Woman), Çizgi Düşler (Aquaman, Green Arrow, Hellblazer, Cyborg) ve Arkabahçe (Flash, Titans ve Teen Titans).

DC Entertainment’ın Türkiye temsilcisi Akan Ajans’tan Berrak Hadımlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “DC’nin Türkiye’deki yayıncılarını bu girişimde bir arada görmek heyecan verici. REBIRTH, ABD’de ve dünyanın her yerinde büyük bir başarı yakaladı. Hayranlara Türkiye’deki DC yayıncılarının ortak gayretiyle, kapsamlı bir ‘REBIRTH’ yayın planı sunarak, bu başarıyı tekrarlamak istiyoruz.”

DC Entertainment

DC (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman), Vertigo (Sandman, Fables, vb.) ve MAD markalarına ev sahipliği yapan DC Entertainment, Warner Bros. ve Time Warner’a entegre olmakla görevli yaratıcı bir bölümdür. DC Entertainment, hikâyelerini ve karakterlerini, film, televizyon, tüketici ürünleri ve interaktif oyunlar da dahil olmak üzere tüm medyada yaymak için birçok önemli Warner Bros bölümüyle birlikte çalışır. Her yıl binlerce çizgi roman, grafik roman ve dergi yayımlayan DC Entertainment, dünyanın en büyük İngilizce çizgi roman yayıncılarından biridir.

DC Rebirth Superman Cilt:1 Superman’in Oğlu

Biz Krypton’uz. Çelik Adam, onu evlat edinen gezegeni korurken hayatını kaybettiğinde, doğruluk ve adaletin ruhu da onunla birlikte sonsuza dek yitmiş görünüyordu. Ama arka planda olanları izleyen başka bir Superman vardı —yaşça daha büyük, daha bilge, daha tecrübeli— eşi Lois Lane ve oğulları Jonathan Kent ile birlikte.

Yok olmuş bir evrenden gelen bu mülteci şimdi saklandığı gölgelerden çıkıp ölen benzerinin görevini üstlenmeye ve tekrar Dünya’nın en büyük kahramanı olarak gökyüzüne yükselmeye hazır.

Ama bu gerçeklikte Krypton’dan Dünya’ya yolculuk yapan hayatta kalmış tek varlık o değil. Eradicator diye bilinen makine zihin, El Hanedanı’nın izinin peşinde ve ona programlanmış talimat, koruması emredilen Krypton genomundan başka hiçbir yaşam formunun hayat hakkına değer vermiyor, bu canlı Kal-El’in kanını taşısa bile.

Superman’in oğlu yeni gelişen güçlerini zamanında kullanmayı başararak insanlığının yok edilmesine direnebilecek mi? Yoksa annesinin dünyasının küllerinden yükselecek Yeni Krypton’da yeniden mi doğacak?

DC’nin çok satan Rebirth girişiminden ihtişamla gelen Superman Cilt 1: Superman’in Oğlu, Çelik Adam için yeni bir dönemi başlatıyor.

 

  • Superman Cilt: 1 – Superman’in Oğlu
  • Yazar: Peter J. Tomasi
  • Çizer: Patrick Gleason

 • Çeviri: Anıl Bilge
 • Türü: Çizgi Roman
 • Baskı Yılı: Şubat 2018
 • Sayfa Sayısı: 176 Sayfa
 • Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Politik Sanat Manifestoları; ‘Kavramsal Militanlık Üzerine’

Read Next

Isabel Allende’den renklenecek bir hikâye!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram