Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali Devam Ediyor

İlki 2014 yılında gerçekleşen Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla yeniden hayat buluyor.

Mart ayında yapılması planlanan ancak Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen 2,5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıclığı Festivali, sanal olarak masalseverlerin karşısına çıkıyor.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Fonu’nun “Bizi Bağlayan Şeyler” #iyigündekötügünde desteği ile hayat bulacak olan 2.5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali, herkesin festivale erişimini kolaylaştıran bir şekilde, kültürel haklar üzerine düşünülmesine aracılık ederek, hikayeler aracılığıyla bütün canlıların birlikte iyi yaşam kültürü üzerine tohumlar serpilmesi gayesiyle ve sözlü kültürün korunmasına katkı sağlamak için perdelerini açacak.

Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, hikâyelerin bizi birbirimize bağlayan, bizi köklerimizle buluşturan iyileştirici ve birleştirici özelliğinden yola çıkarak online olarak izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yılki hikâye festivalimiz hikâyelerin bağlayıcı gücünden ilham alarak yeni formatıyla, kültür belleğimizin en özgün eserlerinden olan hikâyeler ve hikâye anlatıcılarıyla online olarak eylül ayı boyunca her perşembe, cuma ve cumartesi akşamı hikâye severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2.5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali kapsamında Türkiye ve dünyadan birçok hikâye anlatıcısının yanı sıra alanında uzman akademisyen, eğitmen ve araştırmacılar bir ay boyunca anlatı, panel ve atölye formatlarında ücretsiz olarak sizlerle buluşacak.

Festivalin etkinlik tarihleri ise şu şekilde olacak:

Festival Tarihleri

1. Hafta

10 Eylül 2020 Perşembe 11 Eylül 2020 Cuma 12 Eylül 2020 Cumartesi

2. Hafta

17 Eylül 2020 Perşembe 18 Eylül 2020 Cuma 19 Eylül 2020 Cumartesi

3. Hafta

27 Eylül 2020 Perşembe 28 Eylül 2020 Cuma 21 Eylül 2020 Cumartesi

4. Hafta

1 Ekim 2020 Perşembe 2 Ekim 2020 Cuma 3 Ekim 2020 Cumartesi

Anlatı etkinliklerinin 21.00’de başlayacağı festivalde paneller ise her cumartesi saat 16.00’da yayınlanacak.

Atölyeler Zoom üzerinden yapılacağı ve sınırlı sayıda gerçekleşeceği için, katılımcıların öncelikle bilgi@muzipmasalcini.com mail adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Youtube kanalından yayınlanıyor:

(https://www.youtube.com/channel/UCMBG6jB2wdBgAr8D2xZF0nw)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

BİTPAZARI

Read Next

The Batman Sete Geri Dönüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram