UYKUSUZLAR

Bilinçli rüya görme konusuna edebiyat cephesinden bakan öncü bir roman olma niteliği taşıyan Uykusuzlar, Karakarga Yayınları tarayından yayımlandı.

Rüyalar, Tanrı’nın insanlarla konuşma yolu olabilir mi?
Rüyaların gizli dilini çözmek ve bu yolla şifalanmak mümkün mü?

Bilimin son dönem oldukça ilgilendiği lucid dream (bilinçli rüya görme) konusuna edebiyat cephesinden bakan öncü bir roman olma niteliği taşıyan Uykusuzlar Karakarga Yayınları’ndan çıktı. Çağdaş yazının başarılı ismi Gülşah Elikbank dört yıllık araştırma sonucu yazdığı Uykusuzlar‘da, Freud ve Jung’un rüyalar konusunda izini sürerek sırtını bilime dayayan sürükleyici bir evren yaratıyor.

Felsefe ve psikoloji ile kol kola bir kurgu ile Uykusuzlar, rüyalarınızı değiştirmeye niyetli… 

Bu kitabı okuduktan sonra rüyalarınıza bir daha eskisi gibi bakamayacaksınız.

Gülşah Elikbank bakışını, gönlünü gerçeğin görünmez yanlarını da içinde taşıyan fantezinin, uçsuz bucaksız, bereketli topraklarına çevirmiş yetenekli bir yazar. Bizde pek gelişememiş olan fantastik edebiyatın göz dolduran, hızla parlayan yıldızlarından.

Elikbank, yeni romanı Uykusuzlar’da rüyalara eğiliyor. Gerçek ya da düşsel roman kahramanlarını aşkları, çelişkileri, açmazları, olağan ya da olağandışı rüyaları, rüyasızlıkları ve insanlığı tehdit eden sorunlara çare arama çabaları temelinde anlatıyor. Romanın özeti ve sorduğu evrensel değerdeki soru ise şu: Hepimiz aynı rüyayı görebilsek, dünya daha güzel bir yer olabilir mi? – İnci Aral

  • Uykusuzlar
  • Yazar: Gülşah Elikbank
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Ekim 2019
  • Sayfa Sayısı: 200 Sayfa
  • Yayınevi: Karakarga Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

CRAVEN MALİKÂNESİ

Read Next

SEVİM AK’IN YENİ ROMANI SİRK KIZI RAFLARDA

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *