VEDAT TÜRKALİ, MUDANYA’DA DENİZE BIRAKILACAK 100 KARANFİLLE ANILACAK…

VEDAT TÜRKALİ ÖLÜMÜNÜN 3. YILINDA 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE MUDANYA’DA DENİZE BIRAKILACAK 100 KARANFİLLE ANILACAK…

Bundan 3 Yıl önce 29 Ağustos’ta 97 yaşındayken Yalova’da yitirdiğimiz ancak ailesi ve dostlarının ortak kararıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde toprağa verilen, Türkçe edebiyatın ve düşün dünyasının büyük ve önemli ismi, halkların dostu Vedat Türkali  aramızdan ayrılışının 3. Yılında Mudanya 1. Kitap Fuarı’nda anılacak.

Türkali’nin külliyatını yayımlayan Ayrıntı Yayınları onu, YayKoop ve Mudanya Belediyesi işbirliği ile bu yıl ilk kez düzenlenen ve 23 Ağustos tarihinden beri açık olan kitap fuarının son gününde, Ayrıntı Yayınları standında mini bir anma ile selamlayacak.

AYDINLIK GÜNLERİN RÜYASIYDI ONUN HAYATI

Ayrıntı Yayınları Kurucularından ve YayKoop Başkanı İlbay Kahraman yaptığı açıklamada;

“Vedat Türkali yaşamı boyunca barış umudunu yitirmedi, mücadeleyi, yazmayı, üretmeyi hep sürdürdü. Onun mücadele ve direniş yumruğu hep havadaydı,inmedi.  Halkların kardeşliği ve barış adına çok değerli çabaları oldu. Özellikle şu günlerde onu daha çok özlüyoruz.

Eserlerinin yayıncısı olmaktan gurur duyduğumuz barışın ve halkların dostu, yazar, aydın, devrimci Vedat Türkali’yi bu anlamlı günde 100. yaşı için Mudanya’da denize ve barışa bırakacağımız 100 karanfille anacağız.  Ayrıntı Yayınları standından karanfilinizi alarak gelin siz de bizimle birlikte denize ‘barış için’ bir karanfil bırakın.’’ dedi.

İlbay Kahraman, sözlerini şöyle tamamladı : 

“Barışı göremeden  gittiği için üzgünüz. Ancak gerek eserleri gerek politik duruşu ve  mücadelesiyle, umudu ve direnmeyi  öğrettiği için asla unutulmayacak. Onu  bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Zamanın Altın Oranı’nı keşfet

Read Next

KÖPEKLİ ÇOCUKLAR GECESİ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *