Venedik Film Festivali Online Olmayacak

Faba Kahve

Venedik Film Festivali sözcüsü, 2-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 77. Venedik Film Festivali’nin yerini online bir festivalin almasının söz konusu olmadığını belirtti. Festivalde, bazı girişimler için teknolojilerden faydalanılacağı, ancak henüz bu konuda da resmi bir karara varılmadığı açıklandı.

Korona virüsü salgını birçok film festivalinin ertelenmesine ya da doğrudan iptal edilmesine yol açtı. Bu dönemde festivallerin, faaliyetlerini sürdürmek için başvurduğu yollardan biri de dijital dünyanın imkanlarından yararlanmak oldu. SXSW Film Festivali, Amazon iş birliğinde festivali online olarak gerçekleştirmeye hazırlanırken, Tribeca Film Festivali’nin programında yer alan bazı filmlerin de basın mensupları ve sektör profesyonelleri tarafından online olarak izlenebileceği açıklandı.

Toronto Film Festivali direktörleri Cameron Bailey ve Joana Vicente, geçtiğimiz hafta yaptıkları bir açıklamada bu yılki festival için hem fiziki hem de dijital inovasyonlar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

 
KitapEki
KitapEki

Ancak Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera’nın geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda festivali online olarak düzenlenmeyi düşünmediklerini söylemesinin ardından bugün de festival sözcüsü Variety’e yaptığı açıklamada bu yılki festivalin yerini online bir festivalin almasının söz konusu olmadığını belirtti.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Oxford Üniversitesi Yayınevi’nin Dünyaca Ünlü “Evrim” Kitabı Türkçede

Sonraki Yazı

‘Yücel’in Çiçekleri’ Filmi YouTube’da

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *