Wonder Woman 1984 İlk Büyük Çıkışını Çin’de Yapacak

Wonder Woman 1984, ilk gösterimini Çin’de yapacak. Film, Çin’de açılan ilk büyük Hollywood filmi olacak.

Başrolünü Gal Gadot’un oynadığı devam filmi “Wonder Woman 1984”, Warner Bros.’un Kuzey Amerika’da aynı anda hem sinemalarda hem de dijital yayın platformu HBO Max’te piyasaya sürmesinden bir hafta önce, 18 Aralık’ta Çin’de sinemalarda olacak. 16 Aralık’ta diğer uluslararası bölgelerdeki sinemalarda gösterime girecek olan film Disney’in eylül ayında Mulan’ı piyasaya sürmesinden bu yana Çin’de açılan ilk büyük Hollywood filmi olacak.

Beyazperde’nin aktardığına göre, orijinal “Wonder Woman”, 2017’de Çin’de 90,5 milyon dolar kazandı. “Wonder Woman 1984”, dünya çapındaki gişede 820 milyon dolardan fazla kazanan, gişe rekorları kıran filmin ardından Gadot’u yönetmen Patty Jenkins’le yeniden bir araya getirdi.

Sergi ve dağıtım danışmanlığı şirketi Artisan Gateway’den alınan verilere göre, “The Sacrifice” adlı savaş filmi 23 Ekim’de gösterime girdiğinden bu yana 150 milyon dolar kazandı ve Çin’in yılbaşından bugüne gişesi 2,35 milyar dolara erişti. Çin vizyonu yüzde 73 düşmesine rağmen, bu yıl dünyanın en büyük gişesi olan Kuzey Amerika’yı geride bıraktı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İş Sanat Caz Sahnesi “Genedos” İle Açılıyor

Read Next

Simurg Belgesel Dizisi Yeniden İzleyiciyle Buluşuyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *