TUDEM
 
TUDEM

Wong Kar-Wai’den Bir Dizi Bir de Film

Faba Kahve

Çinli sinemacı Wong Kar-Wai, bir süredir yazar Jin Yucheng’in kaleme aldığı “Blossoms” romanının uyarlaması üzerinde çalışıyor. “Blossoms Shanghai “adlı proje, pilot bölümü yönetmen tarafından çekilecek bir televizyon dizisiyle başlayıp sinema filmiyle final yapacak.

2013 yapımı “The Grandmaster”dan (Yi dai zong shi) beri sinema dünyasından uzak olan Wong Kar-Wai’nin “Blossoms Shanghai” adlı yeni projesi büyük beklentilere gebe olmuştu; zira Wong Kar-Wai uyarlama için “In the Mood for Love’ ve ‘2046’in başlattığı üçlemenin final ayağı olarak yorumlanabilir” açıklamasında bulunmuştu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan salgınından “Blossoms Shanghai” de nasibini aldı ve Çin’de gerçekleştirilen çekimler şubat ayında durduruldu.

Çin hükümetinin bir kez daha çekimlere izin vermesinin ardından, uzun zamandır ses seda gelmeyen projeden ilk posterler ve çeşitli detaylar da ortaya çıktı. “Blossoms Shanghai”nin prodüksiyon süreci dokuz ay kadar sürecek ve Şangay’da devam eden çekimler tahminen gelecek ilkbaharda tamamlanacak.

 
KitapEki
KitapEki

Yayımlanan posterlerde filmin başrolünde Çinli aktör Hu Ge’nin yer aldığı görülüyor. Senaryosunu ödüllü senarist Qin Wen’in yazacağı projenin görüntü yönetimini ise Oscar ödüllü Peter Pau (Crouching Tiger Hidden Dragon) üstlenecek.

Projenin sinopsisinde yer alan bilgilere göre, “Blossoms Shanghai”nin merkezinde yer alacak Bay Bao karakteri; sıfırdan zengin olan, esrarengiz bir milyoner olarak tanımlanıyor. Öykünün arka planında 1990’ların Şangay’ında gerçekleşen ekonomik dönüşüm yer alırken, karakterin hayatında yer edinmiş dört kadın aracılığıyla macera, onur, aşk ve masumiyet gibi kavramlar ele alınacak.

 

Kaynak: Bantmag

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

MUBI ile Bir Yaz Gecesi Sineması Başlıyor

Read Next

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Eylülde Yapılacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *