Yapay Zekalı Robot ‘Erica’ Film Yıldızı Olacak

Faba Kahve

Yapay zekalı robot Erica, 70 milyon dolar bütçeli bilimkurgu filminin başrol oyuncusu oldu. The Hollywood Reporter’da yer alan habere ‘b’ isimli film yapay zekalı bir robot oyuncu üzerine kurulmuş ilk yapım olacak.

Film, insan DNA’sını mükemmelleştirmek amacıyla yarattığı programın tehlikelerini keşfeden ve tasarladığı yapay zekalı robotun (Erica) kaçmasına yardım eden bir bilim insanının hikayesini anlatıyor.

Erica’yı üreten Japon bilim insanları Hiroshi Ishiguro ve Kohei Ogawa’nın, robota metot oyunculuğu yöntemini öğrettiklerini belirtti.

 
KitapEki
KitapEki

Projenin yaratıcılarından Sam Khoze, oyunculuğun diğer yöntemlerinin yaşam deneyimi gerektirdiğini ancak Erica’nın böyle bir deneyimi olmadığına dikkat çekti. Khoze, Erica’nın beden dili, duyguları ve hareket hızı gibi konuları düzenleyerek karakterini geliştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Erica’nın bazı sahnelerini Japonya’da çeken yapım şirketi Bondit Capital Media’nın, filmin geri kalanını ise Haziran 2021’de Avrupa’da tamamlanması bekleniyor.(Birgün)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Edirne’de Arabalı Sinema Günleri

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *