Yayıncılar Kooperatifi’nin İlk Temsilciliği Kadıköy’de

Nisan 2019’da kurulan Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP), yayıncılığın sorunlarını ortak çabayla aşma hedefi doğrultusunda yeni bir adım attı.Ülke çapına yayacağı temsilcilik ağının ilk halkasını İstanbul-Kadıköy’de oluşturdu.

Yayıncılar Kooperatifi Temsilciliği’ni üstlenen Antika Kitabevi, bugün gerçekleştireceği açılış töreniyle kapılarını okurlara açıyor.

TEMSİLCİLİK AĞI ÖRÜLÜYOR

YAYKOOP, kuruluşundan itibaren çeşitli olumsuz koşullar nedeniyle kan kaybeden kitapçılığı canlandırmak, Kooperatif katılımcısı ve diğer yayınevlerinin kitaplarına sergileme alanı yaratmak ve okurların aradıkları kitaba kolayca ulaşmalarını sağlamak amacıyla ülke çapında bir temsilcilik ağı örmeye karar verdi. Adım adım belli başlı kentlere yayılacak olan bu temsilcilik sistemi kapsamında hem kurulu kitabevleriyle işbirliği yapılacak hem de yeni kitabevlerinin kurulmasına ön ayak olunacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Bu temsilcilik ağının ilk halkası, İstanbul-Kadıköy’deki Yayıncılar Kooperatifi Kadıköy Temsilciliği-Antika Kitabevi ile örülüyor.

Kadıköy merkezde, Caferağa Mahallesi Tellalzade Sokağı No: 30 adresinde faaliyete başlayacak olan kitabevinde kooperatif katılımcısı yayınevlerinin kitaplarına özel bir ağırlık verilmekle birlikte, Kooperatif dışı yayınevlerinin kitapları da sergilenecek.

YAYKOOP-Temsilcilik işbirliğiyle kitabevinin kafesinde her ay ülkemizin değerli yazarları ve sanatçıları konuk edilecek, yazar imzaları, söyleşiler, sergiler ve daha başka kültürel-sanatsal etkinlikler gerçekleştirilecek.

Açılış saat 15.00’te

Yayıncılar Kooperatifi Kadıköy Temsilciliği-Antika Kitabevi’nin açılış töreni bugün saat 15.00’te başlıyor.

Açılış gününe başta Emre Kongar, Ataol Behramoğlu, İbrahim Kaboğlu ve Merdan Yanardağ olmak üzere çok sayıda yazar ve sanatçı katılacak.

Açılış etkinliğinde Yayıncılar Kooperatifi Genel Başkanı İlbay Kahraman da bir konuşma yapacak.

Kaynak: Birgün

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Key West Film Festivali’nde Yonca Talu’ya Ödül

Read Next

Baba Parası’nın İlk Fragmanı Yayınlandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram