Yayınevi Uyarıyor: Leylan’ın Korsanı Piyasada

Selahattin Demirtaş’ın son kitabı Leylan’ın korsan baskısı piyasaya sürüldü. Dipnot Yayınları ‘Leylan’ okurlarına uyarıda bulundu.

Orijinal kitabın kapağında Leylan yazısına elle dokunulduğunda “lak” adı verilen kabarık teknik kullanıldığı anlaşılırken korsan baskıda bu kabartma bulunmuyor. Kapaktan sonraki iç sayfada portakal rengine yakın bir renk bulunurken, korsan baskıda bu da yer almıyor.

Piyasada Leylan’ın korsan baskılarının yaygın şekilde satıldığını bildiren yayıncı Dipnot Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmeni Emirali Türkmen, Batman, Kars, İstanbul, Antep, Urfa, Hatay ve Mersin’de korsan satışlar yapıldığını söyledi. Türkmen, satışların elden yapıldığı yönünde bilgi aldıklarını kaydetti.

TİMAŞ
TİMAŞ

Türkmen: Okurlar duyarlı olmalı

Kitabın korsanını basanları kendilerinin de araştırdığını belirten Türkmen, “Demirtaş’ın okurlarının korsan baskıdan haberdar olması önemli. Okurun genel olarak kitaba ilgisini ve özel olarak da Selahattin Demirtaş’a duyduğu sevgiyi istismar eden bu duruma karşı tüm okurların duyarlı olması, korsana karşı durması gerekir” diye konuştu.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Klâsikten Günümüze İstanbullu Şarkılar Konseri CRR’de

Read Next

TGC Şiir ve Musiki Günleri 12 Şubat’ta

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram