TUDEM
 
DESTEK

-Güncellendi- Yayınevlerinden KHK’ye tepkiler

Yordam Kitap

KitapEki takipçilerinin de çok yakından takip ettiği bazı yayınevleri sosyal medyadan son KHK ile ilgili tepkilerini dile getirdi.

686 sayılı KHK, Resmi Gazete’de yayımlandı. 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten 4 bin 464 kişi ihraç edildi.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

İhraç edilenler arasında çok sayıda akademisyen de bulunuyor. KitapEki takipçilerinin de çok yakından takip ettiği bazı yayınevleri sosyal medyadan son KHK ile ilgili tepkilerini dile getirdi.

Tekin Yayınevi, üniversitelerde gerçekleştirilen akademisyen “kıyımıyla” ilgili olarak sosyal medya hesaplarından tepkisini dile getirdi.

 

İletişim Yayınları, sosyal medya hesaplarından yayınladığı açıklamasında aralarında kendi yazarlarının da bulunduğu akademisyenlerin isimlerini yazarak üzüntüsünü paylaştı; “Zaten epeyce çoraklaştırılan akademide bir vaha gibi olan, aralarında yazarlarımızın, dostlarımızın, kardeşlerimizin de bulunduğu birçok akademisyen bir KHK ile üniversiteden uzaklaştırıldı. Yapılan keyfi uygulamaların, hiçbirinin içindeki cevheri solduramayacağını biliyoruz. Ancak bu ülkenin üniversitelerinin, köklü fakültelerinin, akademik hayatının içinin boşalmasının yarattığı, yaratacağı büyük tahribat karşısında derin üzüntü duyuyoruz.

Yordam Kitap Yayın Koordinatörü Hayri Erdoğan, twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekildeydi; “Büyük kıyım.. Kör karanlık, akademideki ilerici damara tahammül edemiyor. Atılanlar arasında @YordamKitap yazar/çevirmen/editörleri de var.”

Okurla buluşturduğu kitaplarla toplumun aydınlanmasını kendisine misyon edinmiş yayınevlerinden biri olan Ayrıntı Yayınları twitter hesabından KHK ile ihraç edilen akademisyenlerle dayanışma mesajı yayınladı.

Kuramsal alanda yayımladığı kitaplarla akademi ve okur arasında bir köprü oluşturan NotaBene Yayınları ise twitter hesabından bir görsel paylaşarak son KHK’yı kınadı.

Dipnot Yayınları twitter hesabından bir açıklama yayınladı…

 

Ayrinti Yayinlari
Editör: Gün Çağ Aydın
Latest posts by Editör: Gün Çağ Aydın (see all)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Editör: Gün Çağ Aydın

1980 yılında Muğla'nın Yatağan ilçesinde doğdu.Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü mezunudur. 2004 yılından bu yana grafik tasarımcılık yapmaktadır. Çeşitli siyasi gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. KitapEki'nde görsel yönetmenlik ve editörlük görevinde bulunmaktadır.

Read Previous

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın kolisinden 2 kitap çıktı

Read Next

TEPE; İtaatkar türlerin değil kardeşliğin çizgisi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *