Yeni Bir Uygarlık İçin Manifesto

21. İzmir Kitap Fuarı’nın ikinci gününde Yordam Kitap tarafından düzenlenen ‘Yeni Bir Uygarlık İçin Manifesto’ isimli söyleşiye Fikret Başkaya konuşmacı olarak katıldı.

Fikret Başkaya’nın son kitabı ‘Başka Bir Uygarlık İçin Manifesto’ geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Başkaya, son kitabında ortaya koyduğu tahliller üzerinden bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kapitalist modernitenin artık bu topluma teklif edebileceği bir şey kalmamıştır tespiti üzerinden ortaya koyduğu önermeleriyle, kapitalistlerin kendilerini hala insanlığın ve uygarlığın timsali olarak nasıl sunabildikleri üzerine açıklamalarda bulundu.

IMG_7239

Çok sayıda katılımcının yer aldığı söyleşide, Başkaya’nın temel olarak ortaya koyduğu tespit ise ‘aracı ve rotayı’ değiştirmek gerekliliği üzerineydi.

Söyleşinin ardından Yordam Kitap standına geçildi ve Başkaya okurları için kitaplarını imzaladı. Samimi bir havada geçen imza etkinliğinde deneyimli yazar sevenleriyle bol bol sohbet edebilme fırsatı yakaladı.

21. İzmir Kitap Fuarı kapsamında gerçekleşen en yoğun katılımın olduğu söyleşilerden bir tanesini düzenleyen Yordam Kitap, Fikret Başkaya ve okurlarını biraraya getirerek fuarın düzenlenmesine anlam kazandıran yayınevlerindendi.

Editör: Gün Çağ Aydın
Latest posts by Editör: Gün Çağ Aydın (see all)
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İsmail Saymaz’dan söyleşi ve imza

Read Next

Suphi Varım Söyleşisi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *