Yeni Deniz Mecmuası raflarda

Yeni Deniz Mecmuası’nın 8’inci sayısı raflarda yerini aldı.

Yayın Yönetmenliği’ni Enis Batur’un yaptığı, yayın kurulunda Cem Gürdeniz, Emin Nedret İşli, Murat Koraltürk, Ahmet Kuyaş ve Tunca Arslan’ın yer aldığı üç aylık dergi, deniz kültürünü her boyutuyla ele alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Denizin ve denizcilerin gerçeklerini siyasetten sanata ve edebiyata, ekonomiden tarihe, ulusal güvenlik stratejilerinden coğrafyaya açılan yelpazede yansıtmayı amaçlayan dergi “Rüzgâr esmeden deniz kıpırdamaz” sloganıyla yola çıkmıştı.

DAĞLARCA VE RITSOS ŞİİRLERİ

Yeni Deniz Mecmuası’nın 8’inci sayısı Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Sular Bizden Akıllıdır” ve Yannis Ritsos’un “Kurtuluş Yolu” adlı şiirleriyle açılıyor.

Kapak konusu ise İstanbul Boğazı’nda yıllar içinde yaşanan değişimi anlatan bir dosya. “Çürüyen Bir Şey Var Boğaziçi’nde” başlıklı dosyada, Babür Hüseyin Özbek “Boğazın Kullanılmayan Eski İskeleleri”, Cem Gürdeniz “Denizde Görgü: Gürültü Kirliliği ve Usturmaça Kültürü”, Gökhan Akçura “Yok Olan Bir Semtin ve İskelenin Öyküsü”, Mehmet İren ise “Kabataş’a Yapılacak İskele İçin Vatandaşlar Ne Diyor?” yazılarıyla yer alıyor.

Edebiyatımızın usta kalemlerinden Selim İleri ise eski İstanbul’un semtlerine mercek tutuyor ve “Moda’da Bir Plaj”ı anlatıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Murat S. Dural’dan aylık okuma önerileri

Read Next

Yazar olmasaydı yüzyılın önde gelen ressamlarından olacaktı!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram