• 10 Ağustos 2020
 
TUDEM
 
TUDEM

Yıl Boyu Caz Konserleri Devam Ediyor

Faba Kahve

Akbank Sanat Temmuz ayında da kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

30. Akbank Caz Festivali’nin “Yıl Boyu Caz” konserleri serisine, 2016 yılından beri caz standartlarını değişik groove ve aranjmanlarda yorumlayan Standards ile devam ediyor. Avusturya Başkonsolosluğu terasında gerçekleşecek ve Akbank Sanat Instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak konserde; klasik ve modern caz standartlarından oluşan bir repertuar cazseverlerle buluşacak. Standards Grubu’na vokalde İpek Dinç ve basta Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz eşlik edecek.

Standards & İpek Dinç

 
KitapEki
KitapEki

Tarih: 27 Temmuz 2020, Pazartesi
Saat: 19.00

İpek Dinç : Vokal
Coşkun İnsel : Piyano
Mertcan Bilgin : Davul
Gerhard Lutz : Bas
Yahya Dai : Saksafon

Standards grubunun kurucusu Coşkun İnsel, St.Georg Avusturya Lisesi ve İTÜ Elektronik ve Haberleşme Bölümü mezunu ve müziğe 1972 yılında piyano ve tuşlu çalgılar çalarak başladı.

Vokalist İpek Dinç, 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müzik yaşamına adım attı. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda gösterdiği başarı ile gittiği Estonya Nomme Jazz Festivali’ndeki yarışmada 3. oldu. 2009 yılında, Letonya’da düzenlenen “Young jazz Voices” etkinliğine davet edildi.

Saksafoncu Yahya Dai; Marcus Miller, Bugge Wesseltoft, Joshua Redman, Wynton Marsalis, Christian McBride, Roy Hargrove, Ron Blake, Danilo Perez, Russel Malone, Aydın Esen gibi sanatçılarla jam sessionlar yaptı, Asiominor grubuyla tüm dünyada konserler verdi. Halen “Yahya Dai Quartet” dışında Kamil Erdem “Asiaminor”, Aşkın Arsunan “Blue Print Project”, Cahit Berkay “Film Müzikleri”, Selen Gülün Quartet, Şevket Akıncı “Lifeline”, Sibel Gürsoy ve İlker Özalp ile “Kaval Sviri”, Ayşe Tütüncü ile “Piyano Perküsyon Projesi” ve “Beck’s Big Band” ile müzikal çalışmalarına devam ediyor.

Baterist Mertcan Bilgin, İ.T.Ü Makine Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldu. İTÜ Miam’da Perküsyon Yüksek Lisansı’nı tamamladıktan sonra cazdan rock’a, etnik müziğe, birçok tarzda grup ve sanatçılarla çalıştı. Sanatçı ayrıca stüdyo müzisyenliği ve eğitmenlik yapıyor.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Antonioni’den Scorsese’ye yönetmenlerin restore edilmiş filmleri Venedik Film Festivali’nde

Read Next

‘Sanat Neye Yarar?’ İlk Kez Türkçe’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *