Yılmaz Güney Film Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor

Bu yıl 26 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında 8’incisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali’ne başvurular 25 Ocak’ta sona eriyor.

8’inci Yılmaz Güney Film Festivali bu yıl, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen festivale başvurular 25 Ocak’ta sona eriyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Festival, demokrasi, barış ve özgürlük gibi evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı, kadın ve çocuk haklarına saygı duyan, herhangi bir etnik, dinsel, cinsel, kültürel kimliği aşağılamayan ve ötekileştirmeyen ve sinema sanatının asgari estetik ölçülerine sahip tüm ülkelerden gelen filmleri gösterim programına almayı hedeflemekte.

Festivalde bu yıl yarışmalı bölümler kaldırılarak, bunun yerine belgesel ve kısa filmciler için proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu.

Gazete Karınca’da yer alan habere göre, Sinema filmi üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan bu özel bölümde, Belgesel Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında iki projeye 10 bin lira, Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında da yine iki projeye 10 bin lira destek ödülü verilecek.

26 Şubat’ta başlayacak festivalin programında, uzun metrajlı film, kısa metrajlı film ve belgesel filmlerinin gösteriminin yanı sıra, yönetmen, oyuncu, senarist, eleştirmen ve sinema yazarlarının katılacağı panel ve söyleşiler ile atölye çalışmaları da yer alacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Dünyaya Nasıl Hükmedersin Kara Mizah Ustasından

Read Next

Game of Thrones’un Devam Dizisi House of the Dragon’un Yayın Tarihi Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram