KitapEki
    Yılmaz Güney’in kitapları memleketi Adana’da • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Yılmaz Güney’in kitapları memleketi Adana’da

“Uluslararası değeri olan bir filmi yine uluslararası bir festivalde başarı elde etme gayesiyle yurtdışına gönderdim. ‘Umut’ filminin yurtdışında festivale gönderilmesi için yaptığımız müracaatlar cevapsız bırakılınca biz de bu filmi yurtdışına kaçırttık. Bu bir suçsa bu suçtan ötürü verilecek ceza da bana şeref verecektir.”
Yılmaz Güney

Usta yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney’in kitapları ilk olarak çok sevdiği memleketi Adana’da okurlarıyla buluşuyor!

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Yılmaz Güney sadece bir yönetmen değil, aynı zamanda iyi bir oyuncu, senarist ve en önemlisi de iyi bir yazardı. İthaki Yayınları, sinema dünyasının usta ismi Yılmaz Güney’in tüm yapıtlarını, Ocak 2017 itibariyle okurlarıyla buluşturacak.

İlk sırada, sinema tarihinin önemli filmlerinden “Umut”un senaryosu ve 1972 Orhan Kemal Roman Ödüllü “Boynu Bükük Öldüler” isimli yapıtları var.

Fatoş Güney söyleşisine davet var

7- 15 Ocak 2017 tarihleri arasında, bu yıl 10. kez düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı’nda çarpıcı bir söyleşi de sizleri bekliyor. 7 Ocak Cumartesi günü, Çukurova Salonu’nda saat 15.15 – 16.15 arasında Fatoş Güney, ”Yılmaz Güney’in Özlediği, Düşlediği Şehir: Adana-Umut Filminin Serüveni” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

KitapEki Takipçilerinin Seçtiği 2016’nın En İyi 10 Şiir Kitabı

Read Next

Cemal Süreya’yı unutulmaz yapan şiirlerinden 13 alıntı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *