Yordam Kitap 10. Yılını Kutladı

Yayın dünyasının en önemli yayınevlerinden biri olan Yordam Kitap, “Dünyayı Sarsan On Gün” ile başlayan yolculuğunun 10. yılını kutladı.

Memleketin içinden geçtiği zorlu 10 yıl boyunca sokakta bir filiz gibi büyüyen özgürlük kavgasını kılavuzsuz bırakmayan Yordam Kitap haklı gururunu tüm sevenleriyle paylaştı.

Kolektif bir bilinçle çalışmalarını yürüten Yordam Kitap tüm yayın dünyasına emektarlığı ve cüretiyle örnek olmaya devam ediyor.

İstanbul Kitap Fuarı’nın ikinci gününde gerçekleştirilen kutlamada 7’den 70’e Yordam Kitap dostları hep birlikteydi. Hocaların hocası Kokut Boratav’ın da yer aldığı etkinliği çok sayıda katılımcı izledi.

cxjgupzxgaefa5b

Yordam Kitap’ın yolculuğunda yer alan yazarların konuşmalarından oluşturulan kısa bir sinevizyon gösteriminin ardından yayınevinin emektarı Hayri Erdoğan bir konuşma yaptı.

Yordam Kitap Genel Yayın Yönetmeni Hayri Erdoğan duygu yüklü konuşmasında sosyalist hareketi kitaplarıyla yalnız bırakmayana “Sol Yayınlar”ı ve “Bilim ve Sosyalizm Yayınları”nı da konuşmasında dinleyicilere hatırlattı. Yayın dünyasında yitirdiklerimizi saygıyla anarak konuşmasına devam etti.

Etkinlik sonrası Yordam Kitap emekçileri ve sevenleri düzenlenen kokteylde biraraya geldi.

Gün Çağ Aydın
Takip için
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İrem Uşar ve Merve Atılgan ile “Uykusunu Arayan Çocuk” üzerine…

Read Next

OHAL’de Sezai Sarıoğlu’nun sözü var…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *