Yorgos Lanthimos, Poor Things İçin Emma Stone ile Yeniden Bir Araya Geliyor

Yorgos Lanthimos ve Emma Stone, “Poor Things” için yeniden bir araya geliyor. Lanthimos’un yazıp yöneteceği filmde Stone, Frankensteinvari bir karakteri canlandıracak.

“Köepk Dişi” (Kynodontas), “Alpler” (Alpeis) ve “The Lobster” gibi akıllara kazınan filmlere imza attıktan sonra 2018 yılında 10 dalda Oscar’a aday olan “Sarayın Gözdesi” (The Favourite) ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Yorgos Lanthimos, yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

“Pop. 1280” ve “The Man in the Rockefeller Suit” gibi birçok proje  üzerinde çalıştığı bilinen Lanthimos’un bir sonraki filminin Richard Brautigan‘ın aynı adlı romanından uyarlanacak “The Hawkline Monster” olması bekleniyordu. Ancak bugün ortaya çıkan bilgiler, yönetmenin farklı bir projeyle sinemalara döneceğini gösterdi.

FilmLoverss‘tan yer alan habere göre, Discussing Film’den Diego Andaluz’un, sektör bileşenlerini devam prodüksiyonlardan haberdar eden Production Weekly tarafından gönderilen haftalık bültenden bir bölümü paylaşmasıyla birlikte Lanthimos’un bir sonraki projesi de belli oldu: “Poor Things”.

Çekimler bu yıl

Production Weekly tarafından paylaşılan bilgiler, “Poor Things”in başrolünde Lanthimos ile daha önce “Sarayın Gözdesi” filminde çalışan Emma Stone‘un yer alacağını gösteriyor. Son olarak “Zombieland 2″da izleyici karşısına çıkan Stone’un yeni projeleri arasında “Cruella” filmi ve Safdie Kardeşler’in “The Curse” dizisi yer alıyor.

Lanthimos’un senaryosunu “Sarayın Gözdesi”nin Oscar adayı senaristi Tony McNamara ile birlikte kaleme aldığı “Poor Things”te Emma Stone Frankensteinvari bir karaktere hayat veriyor. 19. yüzyılda geçen film özgür ruhlu bir kadın olan Bella Baxter’ı (Emma Stone) takip ediyor. Aslında Bella’nın gerçek ismi Victorian Blessingtan’dır. Ancak Victoria olarak istismarcı kocasından kaçmak için intihar etmesinin ardından bir tür Frankenstein’ın canavarı olarak yeniden doğmuş ve Bella’ya dönüşmüştür. Bella’nın dönüşümü, bir doktorun karnındaki fetüsün beynini alıp ona yerleştirmesiyle gerçekleşmiştir. Bu yüzden Bella’nın zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynıdır. Kendisini hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella, “yaratıcısı”nı bayıltıp gizemli bir avukatla kaçar ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan çılgınça bir maceraya atılır. Beyni geliştikçe Bella daha fazla bilinçlenirken, Victoria olarak kendisini öldürmesine neden olan kocasıyla karşılaşması işleri hepten karmaşıklaştırır.

Searchlight Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği filmin prodüksiyonuna bu yılın sonbahar aylarında başlanması planlanıyor. Filmin ne zaman izleyici ile buluşacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Mimarlık ve Kentleşme Üzerine Söyleşiler: ‘Mimar Doğan’lar… Üç Doğan’

Read Next

Coachella ve Stagecoach Festivalleri İptal Edildi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *