Yuvam Dünya, İklim Krizine Dikkat Çekmek İçin Kitaplık Kurdu

Yuvam Dünya Kitaplığı dijital, sesli ve basılı seçeneklere de sahip olarak okuyucularla buluşuyor.

“Bir gün artık bugün” sloganıyla iklim krizi ile mücadele için kurulan Yuvam Dünya, iklim krizine dikkat çekmek ve iklim kriziyle mücadelede neslimizin hikâyesini değiştirmek için yola çıktı. Toplumun her kesiminde dönüşüm başlatmayı amaçlayan dernek, iklim krizi hakkında yazılan yerli ve yabancı yayınlara ulaşabilmesi için kurduğu kitaplık ile kitapseverlerle buluşuyor.

Yuvam Dünya Kitaplığı, ekolojik duyarlılıkla kitaplar hazırlayan Yeni İnsan Yayınevi iş birliğiyle meydana getirildi. İklim krizi, sürdürülebilirlik, atıksız yaşam ve hayvan hakları gibi konular üzerine kitaplar çıkaran yayınevi, Yuvam Dünya Kitaplığı ile bu çizgideki yayınlarına devam edecek. Şimdilik iki esere sahip olan kitaplık, iklim krizine yönelik bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Aylık olarak düzenlenen Yuvam Dünya Kitap Kulübü söyleşilerinde toplanan gelirle oluşturulan kitaplık ile iklim krizi hakkında dünyayı bilgilendiren önemli kaynaklar Türkçeye kazandırılıyor. Dernek bu alanda ihtiyaç duyulan bilgiye dünya geneli ile eş değer düzeyde erişim sağlamayı amaçlıyor. Şimdilik Yoram Bauman & Grady Klein tarafından yazılan çizgi roman olarak iklim değişikliğine dikkat çeken The Cartoon Introduction to Climate Change ve karbon ayak izini anlatan Mike Berners-Lee tarafından yazılan How Bad Are Bananas? adlı kitapları Türkçeleştirdi. Kitaplar Haziran ayı itibariyle seçkin kitapevlerinde satışa sunuldu.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Daft Punk’ın Yarısı’ Thomas Bangalter İlk Solo Projesini Duyurdu

Read Next

Normalleşme Sonrası Sinemada En Çok İzlenen Filmler Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram