KitapEki
    Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Yeni Detaylar: Sinopsisi Paylaşıldı • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Yeni Detaylar: Sinopsisi Paylaşıldı

J.R.R. Tolkien’in yarattığı Orta Dünya evreninde geçecek ve Amazon Prime’da yayımlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin sinopsisi açıklandı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, destansı bir anlatım biçimine sahip olacak dizinin sinopsisi şöyle:

“Amazon Studios’un yakında çıkacak dizisi Orta Dünya tarihinin meşhur İkinci Çağı’nın kahramanlık efsanelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu epik drama J.R.R. Tolkien’in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserlerinde geçen olaylardan binlerce yıl öncesinde geçiyor ve izleyicileri büyük güçlerin demirinin dövüldüğü, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıma uğradığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umudun pamuk ipliğine bağlı olduğu ve Tolkien’in kaleminden dökülen en büyük kötünün tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ettiği çağa geri götürecek.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Kısmi barışın olduğu bir dönemde başlayan dizi, kötülüğün Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan biçimde yeniden ortaya çıkışıyla karşılaşan hem tanıdık hem de yeni bir dizi karakteri konu alıyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, elflerin Lindon krallığının başkentinin görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Numenor’dan haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler onlar göçüp gittikten sonra da yaşayacak bir miras yaratacak.”

Dizinin orijinal Twitter hesabı kısa süre önce iki mesajla birlikte bir harita görüntüsü paylaşmıştı:

“Hepsine hükmedecek tek bir yüzük, hepsini o bulacak. Gölgeler içindeki Mordor diyarında hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak.”

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

LEGO Hayranlarına Müjde: LEGO STEM Macerası Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *