Zeynep Cemali Öykü Yarışması İçin Başvuru Süreci Uzatıldı

6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın son başvuru tarihi, olağanüstü pandemi koşulları nedeniyle gelen talepler üzerine 1 ay uzatıldı. “Doğa sevgisi” öykülerini yollamak için son tarih 21 Haziran 2021 Pazartesi olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında duyurduğu, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilkgençliğe adım atan genç öykücüleri yazmaya davet ediyor. 11 yıldır onların yazı serüvenine eşlik eden yarışma, geleceğin yazar adaylarını müjdeliyor.

Edebiyatçılardan oluşan seçici kurulda bu yıl Berna Durmaz, Hakan Bıçakcı, Mine Soysal, Yekta Kopan ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. 2021 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali’nin Gül Sokağı’nın Dikenleri kitabından: “Muştuyu alan sokağa fırlıyor, birbirleriyle kucaklaşıyordu.”

TİMAŞ
TİMAŞ

Yarışmanın Katılım Koşulları ve Katılım Formu’na gunisigikitapligi.com adresinden erişmek mümkün.

2009 yılında aramızdan ayrılan usta öykücü Zeynep Cemali’nin roman ve öykü kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işleyen yarışmaya bugüne dek katılan binlerce genç, “kardeşlik”, “hoşgörü”, “arkadaşlık”, “umut”, “cesaret”, “adalet”, “dayanışma”, “kararlılık”, “yalan” ve “çocuklukta özgürlük” üzerine öyküler yazdı. 32 genç öykücü ödüllendirildi, 54 öğrencinin öyküsü yayımlanmaya değer bulundu.

Ödül töreni 2021 sonbaharında! 

Ödüle değer görülen genç öykücüler, 2021 sonbaharında düzenlenecek törende ödüllerini, usta edebiyatçıların elinden alacaklar. Her yıl olduğu gibi yarışmada dereceye giren ve dikkati çeken öyküler “Ödüllü Öyküler Kitapçığı”nda yayımlanacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Efkan Şeşen’den Yıllar Sonra Yeni Albüm, 9 Dilde Şarkılar

Read Next

Esmé Weijun Wang’ın Eserleri Bilgi Yayınevi İle Türkçede

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram