Zeynep Delav’ın ilk öykü kitabı Kemik Tozu okurların karşısına çıkıyor!

Hep Kitap, daha önce birçok edebiyat dergisinde öyküleri yayımlanan Zeynep Delav’ın ilk öykü kitabı Kemik Tozu’nu kitapseverlerle buluşturuyor!

Delav, kalıpların dışına çıkarak farklı bir üslupla kaleme aldığı öykülerinde anlaşılmamayı, yalnızlığı, terk edilmişliği ince ince işlerken insana ve var olmaya dair umudunu da okurlarla paylaşıyor.

11 öykü ve bir novelladan oluşan Kemik Tozu baskı altına alınmış, görmezden gelinen insanları eksenine alıyor: Romanının yayımlanması hayat memat meselesi olan içekapanık bir adam… Kocasından sürekli şiddet gören bir kadın… Aile baskısından yılmış iki kız kardeş… Öldükten sonra eşyaları eşe dosta dağıtılan bir genç…  Evlenip sınıf atladıktan sonra kazandıklarını kaybetmemek için her şeyi göze alan bir kadın… Geçmişlerinden, çevrelerinden kaçmak zorunda olan bir çift… 

Zeynep Delav Kimdir?

1980 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Felsefe ve psikoloji eğitimi aldı. Sinema-psikoloji, edebiyat-psikoloji alanında yaptığı derinlikli araştırmaların yanında kitap ekleri ve dergilerde kitap tahlilleri, eleştirileri kaleme aldı. Çeşitli senaryo çalışmalarında yer aldı. TRT’de editörlük, danışmanlık ve metin yazarlığı yaptı. Kültür-sanat sitelerinde kültür ve kitap bölümleri hazırladı. Köşe yazarlığı yaptı. Hece Öykü, Varlık, 14 Şubat Dünyanın Öyküsü, Edebiyatist dergilerinin de aralarında bulunduğu pek çok edebiyat dergisinde öyküleri yayımlandı.

  • Kemik Tozu
  • Yazar: Zeynep Delav
  • Türü: Öykü
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 132 Sayfa
  • Yayınevi: Hep Kitap

 

Okuma önerisi!

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan – Nazlı Gürkaş

Yunanistan gezisi için yol arkadaşı; Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Yunanistan gezisi için “Daha az turistik, daha fazla yerel deneyim” arayanlara keyifli bir yol arkadaşı; Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Pınar Selek’ten yeni bir kitap; Cümbüşçü Karıncalar

Read Next

Şi Sayılı Şiirler

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *