TUDEM
 
DESTEK

Zihninizde Bambaşka Kapılar Açacak 14 Kitap Listesi

Faba Kahve

Kitap Eki listeleri takipçilerinden yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Binlerce kitap arasından yaptığımız kitap önerileriyle takipçilerimize farklı kapılar açmaya çalışıyoruz.

Kimi nitelikli kitaplar kalabalık kitapçı raflarında gözden kaçabiliyor. Ancak Kitap Eki listeleri kalabalık raflardan nokta atışı yaparak keyifli ve nitelikli kitapları takipçilerine öneriyor.

 
KitapEki
KitapEki

Bugüne kadar hazırladığımız listelerden en ilgi çekenleri takipçilerimizle paylaşıyoruz… Sizleri listelerimizin içinde yolculuğa davet ediyoruz.

1. Bayram tatilinde ne okusam diye düşünenlere 11 kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Arka arkaya iyi kitaplar okurla buluşurken kitap seçimlerinde zorlanabiliyoruz. Kitap Eki olarak tatil boyunca vaktini kitap okuyarak geçirmek isteyenlere 11 kitaplık bir seçki hazırladık. Seçtiğimiz kitapların incelemelerini okumayı ihmal etmeyin…

2. Okuduktan sonra kesinlikle daha iyi bir insan olacağınız 11 roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

En etkili kitapların klasikler olması ilk değişimlerin hatta tüm ilklerin üzerine yazılmış olmaları olarak yorumlanabilir. İşte tam da bu nedenle ilk yazıldıkları zamandaki gibi taze ve günceldir. Sadece sizi mutlu etmekle kalmayıp, okuduktan sonra hayata bakışınızı değiştirecek 11 romanı gelin birlikte inceleyelim.

3. Okuduktan sonra başkalarına da tavsiye edebileceğiniz 10 kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Kitapseverler için iyi bir kitaba başlamak ve kitabı büyük keyif alarak okumak çok önemlidir. Keyif alarak okuduğunuz bir kitabı bitirdikten sonra belki de daha da keyifli olan şey bu kitabı başka birisine tavsiye etmektir.

4. Okumadığınıza Pişman Olacağınız 10 Çeviri Roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Kitap Eki olarak hazırladığımız seçkideki kitapları okuduktan sonra daha önce okumadığınıza pişman olacaksınız. Okuduktan sonra başkalarına da tavsiye edeceğinizden emin olduğumuz 10 romanı sizlerle de paylaşıyoruz.

5. Savaşı Tüm Gerçekliğiyle Görmek İsteyenlere 12 Roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

İnsanlık tarihi çok sayıda savaşa tanıklık etti. Savaş tamtamlarını büyük bir coşkuyla çalan insanlar kadar savaşın karşısında kendini siper eden insanlar da var. Oluşturduğumuz bu liste çok sayıda kitapla tamamlanabilir. Takipçilerimiz eksik bıraktığımızı düşündüğü kitapları yorumlar kısmına ekleyerek listemizi tamamlayabilir. Kitap Eki olarak sayısız eser içerisinden seçtiğimiz 12 savaş romanını gelin birlikte inceleyelim.

6. Yaz aylarında en çok okunan 12 kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Özellikle böylesine sıcak havalarda evinizde, balkonunuzda ya da kumsalda kurgusundan sizi uzaklaştırmayacak kitaplar seçmeniz gayet normal. Kitap Eki olarak, İdefix’in yaz aylarındaki satış oranlarına göre kitapseverlerin en çok tercih ettikleri kitapları derledik.

7. Bitirdikten Sonra Tekrar Okumak İsteyeceğiniz 10 Çeviri Roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

İyi çevrilmiş roman arayışında olan takipçilerimiz için 10 kitap öneriyoruz. İşledikleri konuyla da dikkat çeken bu kitapları bitirdiğinizde dönüp tekrar okumak isteyeceksiniz.

8. Tüm Zamanların En İyi Romanlarından 13 Okunası Eser

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

TIME dergisi 2010 yılında Tüm Zamanların En İyi 100 Romanı’nı seçmişti. Seçilen romanların bir kısmı dilimize çevrildi, kalanlar ise çevrilmeyi bekliyor. Derginin seçtiği romanlar bugün hala daha elden ele dolaşıyor durumda.

9. Bir Gecede Bitirebileceğiniz Kısalıkta Olan 16 Kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

16 Kitaplık seçkimizle okumaya başladığınızda sonunu getireceğiniz kitapları size öneriyoruz. Önerdiğimiz kitaplar hem konusu hem de akıcılığı nedeniyle bir gecede bitirebileceğiniz güzel kitaplar.

10. Roman olsun ama çok güzel olsun diyenlere 8 kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Yeni çıkan kitapları bir arada görebileceğiniz listemizde sizler için dikkatimizi çeken romanları listeledik. Bu romanların kimisini daha önceden duymuş olduğunuza eminiz. Ancak listemizin ortak özelliği kitapların yeni çeviriler ya da özel olarak basılmış olması.

11. Sayfalarında İstanbul olan 14 muhteşem roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Tamamı Kitap Eki takipçilerinin önerileriyle oluşan seçkimizde büyük bir keyif alarak okuyacağınız romanlar var. 14 Kitaplık seçkimizi hiç vakit kaybetmeden inceleyelim…

12. Herkesin Kendinden Bir Şeyler Bulabileceği 15 Öykü Kitabı

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Bu kitapların sayfalarını araladığınızda sanki kendinize bir ayna tutmuş olacaksınız. Gördüğünüz görüntünün etkisinden kolay kolay çıkamayacaksınız.

13. Bir oturuşta okuyup bitirmek isteyeceğiniz 8 polisiye roman

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Roman okumaya odaklanmış okur ise heyecanlı bir hikaye peşinde olabiliyor. Çoğu zaman soluksuz okuyacağımız kitaplara ihtiyaç duyabiliyoruz. Polisiye türü bu ihtiyacımızı karşılayacak kategorilerden bir tanesi.

Bir oturuşta okuyup bitirmek isteyeceğiniz 8 polisiye romanı sizler için derledik…

14. Ahmet Cemal’in çevirisiyle değer kattığı 13 muhteşem kitap

Listeyi incelemek için TIKLAYINIZ

Ahmet Cemal’in yaptığı sayısız çeviriden derlediğimiz 13 kitabı takipçilerimizle paylaşıyoruz. Onun anlam ve değer kattığı bu çeviri eserler bir gün mutlaka kütüphanenizde olmalı.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Gezgin, Kule ve Kitapkurdu

Read Next

Edebiyat Geçmişinde Bu Ay; “Türkiye’deki ilk haftalık mizah dergisi”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *