Zülfü Livaneli’den yeni kitap müjdesi: “Kaplanın Sırtında”

Nefise Karatay moderatörlüğünde gerçekleştirilen Hepsiburada Yazar Söyleşilerinin
bu haftaki konuğu Zülfü Livaneli oldu. Merak edilen tüm soruları cevaplayan Livaneli, yeni kitabının ismini ilk kez Hepsiburada canlı yayınında açıkladı.

Farklı alanlardaki başarılarıyla tanınan Livaneli, Doğan Kitap tarafından yayımlanan son kitabı Gölgeler ile Hepsiburada Yazar Söyleşileri’ne konuk oldu. Konstantiniyye Oteli kitabında geçen bir bölüm olan “Edebi ve Ebedi Gölgeler”den ilham alarak yazdığı yeni romanı “Gölgeler”i bir saygı duruşu olarak nitelendiren yazar, okuyucularından gelen olumlu tepkilerden çok mutlu olduğunu dile getirdi.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yeni kitabının ismini ilk kez Hepsiburada’da açıkladı

Dünyaya sürekli roman gözüyle bakıyorum diyen Livaneli, aklında sürekli hikâyeler döndüğünü dile getirdi. Livaneli aynı zamanda, Kaplanın Sırtında ismini verdiği yeni romanı üzerinde çalıştığının müjdesini de ilk kez Hepsiburada’ya açıkladı.

“Dilin sınırlarını genişletmek için hepimiz çaba harcamalıyız”

Canlı yayında izleyicilerden gelen soruları yanıtlayan Livaneli, Türkçe’nin çok zengin bir dil olduğundan bahsetti. Günümüzde kullanılan kelime sayısının azalmasıyla dilin kısırlaşmaya gittiğinden söz eden ünlü yazar, bu durumun edebiyat ile aşılabileceğinin altını çizdi. Dilin sınırlarını genişletmek için toplumun her ferdinin çaba içinde olması gerektiğini de vurguladı.

Bünyesinde 3000’den fazla yayınevine ait kitap ve 76 binden fazla yazarı bulunduran Hepsiburada, yazar söyleşileri ile de edebiyat dünyasının önemli isimlerini yaptığı canlı yayınlarla kitapseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 35 yazarı konuk olarak ağırlayan Hepsiburada Yazar Söyleşileri,  facebook.com/Hepsiburada adresinden gerçekleştiriliyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bu kitap önce kirlenecek sonra okunacak!

Read Next

Kayıpların Ardından

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram