Zülfü Livaneli’nin ünlü romanı dizi oluyor

Ünlü yönetmen Costa Gavras’ın “İnsanın, düşsel, zalim ve bazen de umutsuz bir dünyayı keşfetmesini sağlıyor.“ dediği Zülfü Livaneli’nin Engereğin Gözü romanı ”Harem” kod adıyla dizi olarak uyarlanıyor. Bugüne kadar 7 dile çevrilen ve edebiyat ve sinema dünyasının önemli isimlerinden olumlu yorumlar alan roman, Osmanlı döneminde Harem-Sultan-Hanımağa ilişkilerini ve taht kavgalarını anlatıyor.

Roman Goya Entertainment’ın Ayka Film ile ortak yapımı olarak hayata geçecek. Bilindiği üzere Goya Entertainment radarımıza Ben Kinsgley ve Josh Hartnettin oynadığı “The Ottoman Lieutenant” (Osmanlı Subayı) adındaki uzun metraj ve birçok ödül alan “Turkish Passaport” adındaki dökümanter filmle girmişti.

Kitabın konusu: 17. yüzyılın Osmanlı Sarayı… Bir idam mahkûmu olarak yıllarca ölümü bekleyen şehzâde, birdenbire mutlak iktidarın sahibi olur. Öyle bir iktidar ki bu, ülkesinde yaşayan milyonlarca insanın canı onun iki dudağı arasındadır. Saraydaki siyah haremağası ise, cinsel gücü elinden alınmış bir hadım olarak tam bir iktidarsızlık simgesidir. Ancak bu iktidar alışverişi yön değiştirecek ve padişah mutlak iktidarsızlığın, haremağası ise padişah üzerindeki iktidarın temsilcisi olacaktır…

Kaynak: ranini.tv

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Stranger Things’in dördüncü sezonundan yeni fragman

Read Next

Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler” Cannes Film Festivali’nde

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *