28. İstanbul Caz Festivali’nin “Genç Caz 21” Albümü Yayımlandı • Kitap Eki  
TUDEM
 

28. İstanbul Caz Festivali’nin “Genç Caz 21” Albümü Yayımlandı

 
TİMAŞ
Ayrıntı Yayınları

28. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz finalistleri arasında yer alan beş grubun kayıtlarından oluşan Genç Caz 21 albümü, İKSV ve Sony Music Türkiye etiketi ve Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle yayımlandı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz projesi bu yıl ilk defa, Genç Caz konserlerine seçilen beş grubun kayıtları profesyonel bir albümde bir araya getirdi.

Genç Caz 21 albümünde, 2021 Genç Caz finalistlerinden daha önce profesyonel bir albüm yayımlamamış 30 yaş altı genç müzisyenlerin kurduğu Cazcuz, August, Deniz Akan Trio, Gökhan Ulusoy Trio ve Kick the Switch gruplarının birer parçası bulunuyor. Babajım İstanbul Stüdyoları’nda ve Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara Volkan Öktem, Önder Focan, Selen Gülün, Cenk Erdoğan ve Okan Kaya eşlik etti. Kayıt ve miks mühendisliğini Arın Baykurt, masteringi Güven Ersoysal üstlendiği albümün fotoğrafları Muhsin Akgün’e, grup ve albüm tanıtım metinleri ise Burak Sülünbaz ait. Genç Caz 21 albümünü buradan dinleyebilirsiniz.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Genç Caz 21 Albüm Şarkıları
Cazcuz – “Unknown Is Reality”
August – “Kimse İçin”
Deniz Akan Trio –  “Muti’s Place”
Gökhan Ulusoy Trio – “Outcry”
​Kick The  Switch – “Yuva”

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Robert Pattinson’ın Canlandırdığı Batman İçin Kurt Cobain’den Esinlenilmiş

Read Next

“Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” Sakıp Sabancı Müzesi’nde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *