4’ü Yerli 9 Film Vizyonda

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli 9 film vizyona girdi.

GÖRÜNMEZ ADAM

Leigh Whannell’in yönettiği; Elisabeth Moss, Storm Reid, Oliver Jackson-Cohen ve Aldis Hodge’nin başrollerinde oynadığı Görünmez Adam izleyici ile buluştu. H.G. Wells’in aynı adlı ünlü eserinin yeni bir uyarlaması olan film; zengin bir bilim insanı olan eşinden kendisine taciz ve şiddet uyguladığı için boşanan Cecilia Kass’in, eşinin intiharı sonrası kendisine yüklü bir miras bıraktığının bildirilmesiyle yaşadığı olayları çevresine kanıtlama ve bu durumdan kurtulma mücadelesini anlatıyor.

KELLY ÇETESİ’NİN GERÇEK HİKAYESİ

Justin Kurzel’in yönettiği Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi, tarihin en ünlü kanun kaçağı ve haydutlarından Ned Kelly ile çetesinin hikayesini konu ediniyor. Avustralya’nın ünlü kanun kaçağı Ned Kelly’nin hayatını odağına alan biyografi türündeki film; bir ülkenin karanlık geçmişini, daha önce hiç anlatılmayan kısımlarıyla gözler önüne seriyor. Senaryosu Shaun Grant’a ait olan yapımda George MacKay, Essie Davis, Nicholas Hoult, Charlie Hunnam, Russell Crowe ve Orlando Schwerdt rol aldı.

JEXI

Adam Devine, Alexandra Shipp, Ron Funches, Charlyne Yi, Michael Pena, Wanda Sykes ve Justin Hartley’in oynadığı Jexi’nin yönetmenliğini Scott Moore ve Jon Lucas üstlendi.

Komedi türündeki film, bir adamın yeni aldığı akıllı telefonda bulunan işletim sistemi Jexi ile birlikte değişen hayatını beyaz perdeye yansıtıyor.

SONSUZLUK ÜZERİNE

Usta sinemacı Roy Andersson’un yeni filmi Sonsuzluk Üzerine; hayatın hem hayallerde görülebilecek kadar güzel hem de bir o kadar acımasız tarafını anlatıyor. Roy Andersson’un Binbir Gece Masalları’nın anlatıcısı Şehrazad’ın öykü anlatımından ilham alarak çektiği film, seyirciyi insanlığın varoluş öyküsünde rüya gibi bir gezintiye çıkarmayı amaçlıyor. Dram ağırlıklı İsveç, Almanya ve Norveç ortak yapımın başrollerinde Bengt Bergius, Anja Broms, Tatiana Delaunay, Jan-Eje Ferling ve Lotta Forsberg gibi isimler yer alıyor.

GEÇERKEN UĞRADIM

Onur Bilgin’in yönettiği Geçerken Uğradım, ülkenin görülmesi gereken yerlerini görmek adına bir tatile çıkan Cavit ile ailesinin, Afyon’da Cavit’in askerlik arkadaşı Cemil’e uğramalarıyla gelişen olaylar etrafında dönüyor. İstanbul’dan Antalya’ya uzanan komedi türündeki hikayenin başrollerinde Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er, Emre Ertunç, Mustafa Ertunç Alıcı, Hilal Anay ve Ahmet Taşpınar yer alıyor.

ACI KİRAZ

Serdar Akar’ın yönettiği Acı Kiraz, birbirinden farklı zorlu hayatların bir noktada kesiştiği bir hikayeyi odağına alıyor. Film, kiraz yetiştiricisi yaşlı bir çiftçiyi, gırtlağına kadar borca batmış sahtekar bir nakliyeciyi, umuda yolculuklarında ihanete uğrayan göçmenleri ve lösemi hastası çocuğunu kurtarmak için çırpınan bir babanın hikayesini anlatıyor. Erdal Beşikçioğlu, Belçim Bilgin, Ertan Saban, Bülent Şakrak, Luran Ahmeti ve Halil Ergün’ün başrollerinde yer aldığı filmin senaryosu Oliver Romevski imzası taşıyor.

SEMUR 2: CİNLERİN BÜYÜSÜ

Burak Çelik’in yönettiği; Furkan Karaca, Bora Altınışık, Cansel Aydos ve Ülker Su Osmanoğlu’nun rol aldığı haftanın yerli korku filmi “Semur 2: Cinlerin Büyüsü”, arkadaşlarıyla birlikte dedesinden gelen bir mektubun peşine düşen Alesia’nın, geçmişinde yaşadığı olaylarla yeniden yüzleşmesini konu ediniyor.

KAPTAN PENGU VE ARKADAŞLARI: MANDALİNANIN GÜNLÜĞÜ

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi dizinin sinema uyarlaması olan “Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü”, sera gazları ve küresel ısınma yüzünden buzulların erimesi neticesinde kaybolan arkadaşlarını ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın hikayesini anlatıyor. Nurullah Yenihan ve Engin Baştürk’ün yönetmenliğini üstlendiği animasyonun seslendirmelerini Onur Orhan Akgülgil, Emin Yaraç, Ufuk Yüksel, Ezel Kalkan ve Başak Arslan yaptı.

L.O.L. SÜRPRİZ! BEYAZPERDEDE

Haftanın bir diğer animasyonu L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede, influencer Tahani ve Mykal-Michelle’in sinema maceralarını anlatıyor.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ken Macleod İmzalı Bilimkurgu Kitabı: “İnsan Cephesi”

Read Next

45. Cesar Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram